Koolinoored saavutasid kaitseväe üldfüüsilises testis suurepärased tulemused

20. mai 2016 SA Eesti Tervise Fond - Kommenteeri artiklit
Foto: Rait Tuulas.

Foto: Rait Tuulas.

Eesti tervise fondi ja kaitseväe ühiskampaania „Mehed vormi” käigus võtsid sõbralikult mõõtu gümnaasiumiõpilased, kellest kaitseväe üldfüüsilise testis saavutas võistkonna parima keskmise tulemusega esikoha Gustav Adolfi gümnaasium. End panid proovile 18 koolinoort nii Jõhvi, Pelgulinna, Gustav Adolfi kui ka Tallinna gaksa gümnaasiumist, kõigi testi teinud noormeeste füüsiline vorm hinnati kaitseväe kõlbulikuks.

„Tartu ülikooli liikumislabori andmetel on vaid 14% Eesti 11–15-aastastest õpilastest kehaliselt piisavalt aktiivsed, see tähendab, et 86% selle vanusegrupi noortest on suure terviseriskiga. „Mehed vormi” programm on osa sekkumisprogrammidest, mille eesmärk on suurendada noorte liikumisaktiivsust ja aidata kampaanias osalejatel muuta oma igapäevaharjumusi sportlikemaks,” ütles perearst ja Eesti tervise fondi juhataja Eero Merilind.

„Kui iga päev leida aega treenimiseks, siis on juba kaheksa nädalaga võimalik igal noorel kaitseväe üldfüüsiline test positiivsele tulemusele sooritada. Motivatsiooni tõstmiseks saab enda tulemust võrrelda eakaaslaste või kampaaniale avalöögi andnud avaliku elu tegelaste tulemustega. Samuti saab mobiiliäpis „Mehed vormi” või Facebooki kaudu esitada sportliku väljakutse programmis osalemiseks ka oma sõpradele,” lisas kampaania „Mehed vormi” eestvedaja Eero Merilind.

Vt kampaaniat tutvustavat videolõiku.

„Mehed vormi“ kampaania koolinoorte võistlusel hinnati noormeeste tulemusi võistkonna keskmise punktiskoori alusel: Gustav Adolfi Gümnaasium sai 294,8 punkti, Tallinna saksa gümnaasium 278,2, Jõhvi gümnaasium 264 ning Pelgulinna gümnaasium 229,7. Maksimaalse punktiskooriga lõpetasid neli noormeest: Hans Aaviksoo, Samuel Rüsse ja Christopher Järve Gustav Adolfi gümnaasiumist ning Mark Böttner Tallinna saksa gümnaasiumist.

„„Mehed vormi“ kampaania vastu on suur huvi ja sellega on praeguseks liitunud ligikaudu sadinimest. Seoses soojade ilmade tuleku ja jätkuva huviga pikendame kampaania perioodi juunikuu lõpuni, et kõik, kes pole veel soovitud suvevormi saavutanud, saaksid selle kiiremas korras ette võtta. Eriti on oodatud osalema gümnaasiuminoored, kel peagi ajateenistusse minek ees seisab või kes selleks varakult valmistuda soovivad,“ ütles perearst ja Eesti tervise fondi juhataja Eero Merilind.

Juuni lõpuni kestvast kampaaniast on oodatud osa võtma kõik vähemalt 15-aastased mehed ja naised. „Mehed vormi“ kampaanias osalemiseks tuleb sooritada kaitseväe üldfüüsiline test, mis koosneb kahe minuti jooksul tehtavatest kätekõverdustest, kahe minuti jooksul istesse tõusudest ja 3200 meetri jooksust. Testi edukaks läbimiseks tuleb kokku saada vähemalt 190 punkti, maksimaalselt on testis võimalik saada 300 punkti.

„Mehed vormi“ testi tulemused saab panna kirja kampaania kodulehel või mobiiliäpi „Mehed vormi“ kalkulaatorisse, kus vastavalt osaleja soole ja vanusele arvutakse välja tulemuste punktisumma. Kampaanias osalejate vahel loositakse välja ka auhindu. Täpsem info kampaania kodulehel ja Facebookis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!