Lexuse hübriid kingib Eesti kooliraamatukogudele 500 raamatut

3. mai 2016 Liisi Kõivumägi Toyota Baltic AS - Kommenteeri artiklit

Lexus kingib sajale Eesti kooliraamatukogule komplekti väärtuslikke populaarteaduslikke raamatuid kogumaksumusega 10 000 eurot. Kahe kuu jooksul saavad esimesed sada Lexuse hübriidautoga proovisõidu teinud inimest valida ise kooli, kellele nad soovivad kingituse teha.

Lexuse idee aidata kooliraamatukogusid sündis teadmisest, et napib raha soetada õpilasi köitvaid ja arendavaid raamatuid, mis jäävad kohustusliku kirjanduse nimekirjast välja.

Raamatute komplekt, mis igale kooliraamatukogule kingitakse:

„Valguse värviline Maailm”, Tiit Kändler, AS Ajakirjade Kirjastus, 2013,

„Keemilised elemendid”, Theodore Gray, AS Ajakirjade Kirjastus, 2014,

„Imepärane Eesti loodus”, Rita Mets, AS Ajakirjade Kirjastus, 2014,

„Õpilase teaduse etsüklopeedia”, inglise keelest tõlkinud Kalle Klein ja Piret Frey, kirjastus Varrak, 2015,

„Õpilase entsüklopeedia”, inglise keelest tõlkinud Helje Heinoja ja Virgo Siil, kirjastus Varrak, 2013.

Eesti raamatukoguhoidjate ühingu juures tegutseva kooliraamatukoguhoidjate sektsiooni juhataja Kadri Haavandi kommenteeris raamatute kinkimise initsiatiivi: „Kahjuks on paljud kooliraamatukogud tõepoolest olukorras, kus riigi toetusest piisab vaevu vajalike õppematerjalide soetamiseks ning raha uudis- ega teabekirjanduse soetamiseks ei jätku. Meediumite rohkuse juures on raamat lastele siiski oluline ja on kurb, kui kooliraamatukogul ei ole lapsele pakkuda teost, mis vastaks tema soovidele.”

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!