Õpiveebi tegijad rihivad Lõuna-Ameerika turgu

13. mai 2016 Tõnis Kusmin, Diana Veskimägi - Kommenteeri artiklit

Õpiveebi asutaja Tõnis Kusmin usub, et uuenduslikul veebipõhisel õpikeskkonnal on lisaks Eestile ka mujal maailmas turgu. Foto: www.opiveeb.ee

 

Eesti iduettevõte TEBO, mis arendab koolidele Õpiveebi, pääses 1700 soovija seast Tšiili riiklikku kiirendisse koos 26 000-eurose toetusega.

Õpiveeb on koolidele suunatud veebipõhine uuenduslik õppekeskkond, kus õpetaja saab hoida oma faile, linke, pilte, videoid jm õppematerjali ühes kohas. Kõik on õppekava järgi süsteemis ja alati kergesti leitav. Ligi pääseb igast arvutist ja seadmest ning õpilastele jagamine käib ühe klikiga. Õpetajate lisatud sisust moodustub ühine suur õppematerjalide pank, mida kõik saavad kasutada. Lisaks saab teha digitaalseid teste ja kontrolltöid, arvuti kontrollib suurema osa vastustest kohe ära ja õpetaja töökoormus väheneb märgatavalt.

„Alustasime missiooni pärast, tahtsime lihtsalt haridust paremaks muuta. Sel kevadel saime investeeringu kolmelt Eesti äriinglilt, et alustada esimeste sammudega Tšiilis,” selgitas ettevõtte juht, Õpiveebi asutaja Tõnis Kusmin.

Praeguseks on Eestis Õpiveebi kasutajateks registreerunud 3500 õpetajat ja see arv kasvab järjest. Avalikus materjalipangas on juba üle 5300 digitaalse õppematerjali.

Kusmin usub, et uuenduslikul keskkonnal on lisaks Eestile ka mujal maailmas turgu. Ladina-Ameerika on suur turg: Tšiilis näiteks on kolm miljonit õpilast, Argentiinas üheksa. Panustatakse haridusse, levinud on mobiili- ja internetikasutus.

Õpiveebi kaasasutaja Diana Veskimägi sõnul soovib Õpiveeb teha õpetajate elu lihtsamaks ja õpilaste elu huvitavamaks.

„Õpetaja tahab, et õpilasel oleks tunnis huvitav, siis on ta aktiivsem ja tema õpitulemused on paremad,” sõnas Veskimägi. Huvitava tunni jaoks ei piisa õpikust ja töövihikust, vaja on ka audiovisuaalseid ja interaktiivseid materjale. Praegu kulub õpetajatel palju aega, et sellist materjali internetist leida. Sama ajamahukas on kontrolltööde ettevalmistamine ja parandamine.

Sügiseks arendatakse Õpiveebi kodutööde moodul, et õpetajad, kes seni kasutasid Viko keskkonda, saaksid mugavalt üle kolida.

„Et ettevõtmine oleks jätkusuutlik, on Õpiveebis kaks osa: tasuta ja tasuline pakett. Tahame anda koolidele hea õppeplatvormi ja sinna sisu, et kool saaks valida digitaalse materjali ja paberõpiku/töövihiku vahel. Eelarve selle jaoks koolil juba on ja kokkuvõtteks säästaks kool sellega ka raha,” selgitas Veskimägi.

www.opiveeb.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!