Parim koolinoorte äriidee on nutikas jalgratas

26. mai 2016 TTÜ Mektory - Kommenteeri artiklit

Kolmapäeval, 25. mail tunnustati TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory koolinoorte äriideede konkursi „Bright Minds“ parimaid ideid. Oma plaane, mille hulgas oli näiteks veekvaliteeti mõõtev pudel, tagurduskaamera vanematele autodele, seljakott, mis sisaldaks kriisiolukordadeks vajalikku inventari jpm, tutvustas 20 meeskonda üle Eesti.

Esikoha pälvis Pärnumaa meeskonna idee „Jalgratas nutikaks“, kes plaanib luua seadme jalgrattale, mis võimaldaks telefoni sõidu ajal laadida. Ühelt poolt on tegemist suurepärase inseneeria valdkonna lahendusega, teisalt aga ka tervist edendava tegevusega. Noored laususid, et poleks osanud esimest korda konkursil osaledes nii edukat tulemust oodata.

Teise koha ja ühtlasi noorimate osalejate eriauhinna TTÜ Mektory poolt pälvis Viljandimaa võistkond oma ideega „EZOffice“, nende äriplaan on samuti inseneeria valdkonnast: valmistada taaskasutatud materjalidest heli summutav töölaud.

Kolmandale kohale jäi Järvamaa võistkond äriideega „Plentier Jope“, mis seisneb temperatuuri reguleerida võimaldavas jope, millega saaks ‒ sarnaselt esikohaga – telefoni laadida.

Auhinnafondi on välja pannud Swedbank, Tallinna ettevõtlusamet ning TTÜ Mektory. Kolmele parimale avaneb võimalus külastada Aalto Design Factoryt ja sealset Startup Sauna Soomes. Lisaks saavad esikolmik rahapreemia vastavalt 1500, 1200 ja 1000 eurot.

TTÜ Mektory koera Jacki välja pandud eriauhinna sai Viljandimaa võistkond plaaniga „RaiseADog“. Noorte äriidee seisnes koera tervist jälgida võimaldavas rakenduses ja kaelarihmas. Rakendus aitab koerale koostada päevakava ja toitumissoovitusi.

Lisaks anti välja ka kaks publiku lemmiku auhinda: esimene neist „Plentier Jopele“ ja teine Saaremaa võistkonnale FitIn, kelle planeeritav rakendus aitaks võõrriiki elama minnes õppida selle riigi keelt, kultuuri, seaduseid ja kombeid. Eriauhinnad pani välja Swedbank.

Enne ideede kirjapanemist läbisid viie maakonna noored põhjaliku koolitusprogrammi, kus õpilasi juhendati tootearenduse, turu-uurimise ja konkurentsianalüüsi tegemisel. Samuti räägiti meeskondade loomise ja rollide jaotamise olulisusest ning jagati nõuandeid, kuidas oma ideed investoritele maha müüa. Et pilootprogramm oodatust edukamalt käivitus, plaanitakse järgmisel aastal konkurssi üle-Eestiliseks laiendada.

Konkursil olid oma ideedega esindatud koolinoorte võistkonnad nii Harju-, Lääne-, Saare-, Järva-, Viljandi- kui ka Pärnumaalt. Konkursi eesmärk ei olnud konkreetselt õpilasfirmade ega start-up-ettevõtete loomine, kuid potentsiaalikamatel ideedel on tulevikus võimalik edasi liikuda mitmetele idufirmadele suunatud konkurssidele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!