Peeter Koppel magistriõpingutest: kui sa ei õpi, on sinu ärimudel esimese innovatsioonipuhangu tagajärjel käpuli

26. mai 2016 Estonian Business School - Kommenteeri artiklit

Täna kell 18 toimub EBS-is magistriõpinguid tutvustav infotund, mille külalisesineja on SEB panga privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

Koppel, kes ka ise värskelt EBS-is Executive MBA programmi lõpetanud, tõdes, et igal oma ala spetsialistil ja ettevõtjal on lisaks kogemusele vaja ka haridust. „Kui sa tänases muutuvas maailmas iga päev midagi ei õpi, avastad sa peagi, et sinu ärimudel on esimese innovatsioonipuhangu tagajärjel käpuli. Nii lihtne see ongi,” ütles Koppel.

Üha enam on karjääriredelil edasi liikumise tingimus magistrikraadi olemasolu. EBS-i prorektori Toomas Dannebergi sõnul annavad magistriõpingud võimaluse mitmekülgseks enesearenguks, suurendavad enesekindlust ja avavad tihti ka hoopis uusi karjäärivõimalusi. „Kui bakalaureusetasemel õpitakse erialast valdkonda tundma ning lähenetakse valdkonnale laiemalt, siis magistriõpe on sihipärane ja fokusseeritud teadmiste omandamise viis, mille diplom kinnitab inimese erialast kompetentsust,” kinnitas Danneberg.

Küsimusele, kas juhiks olemist on üldse võimalik õppida, vastas Peeter Koppel, et kõike on võimalik õppida, ka juhiks. „Arvamus, et ma olen sündinud nii- või teistsuguseks, on puhas laiskus ja ohvrimentaliteet. Küsimus on motivatsioonis. Kõige edukamad ongi tavaliselt kõige suuremad luuserid, kellel on lihtsalt luuser-olemisest villand saanud, ning haridus annab neile edukaks saamisel suurema hoo. Haridus lihvib maha ka selliste inimeste nurgad, kellele juhiks olemine on eesmärk omaette, ning õpetab oma alluvatesse inimlikult suhtuma,” arvas Koppel.

EBSi magistriõppe infoõhtu algab täna kell 18 EBS-is Lauteri 3. Peeter Koppel arutleb teemal „Raha hakatakse külvama helikopterilt!”. Pärast külalisesineja sõnavõttu jätkub õhtu EBS-i õppekavade tutvustusega. Rohkem infot vt EBS-i kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!