Rapla riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistluse võitjad on selgunud

20. mai 2016 Riigi Kinnisvara AS - Kommenteeri artiklit
1. koht - ideekavand "Lainurk".

1. koht, ideekavand “Lainurk”,

Riigi Kinnisvara AS koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, Rapla vallavalitsuse ja Eesti arhitektide liiduga kuulutas täna välja Rapla riigigümnaasiumi hoone arhitektuurikonkursi võidutööde autorid.

Konkursile laekunud seitsme võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks Salto Arhitektuuribüroo OÜ ideelahendus märgusõnaga „Lainurk” (autorid: Maarja Kask, Ralf Lõoke, Helin Kukk, Andro Mänd ja Monica Knoll).

„Lainurk” on keskkondlikult ja õpikeskkonnalt ideekonkursi tugevaim töö. See arvestab Rapla inimeste liikumissuundasid – peasissepääs on loogilises suunas, hästi märgatav ja leitav. Uus hooneosa ei konkureeri vanaga ja väärtustab seda. Ideelahenduses on kasutatud lihtsaid, kuid mitte primitiivseid vormi- ja kujundusvõtteid: pidulik kaldtee, akende rütm, arusaadavad ja lihtsad materjalid. Sümpaatsed on väliauditoorium ja pidulik lipuväljak. Parkimine on selgelt eraldatud jalakäijatest ja jalgrattaga liiklejaist. Ruumide paigutus ja grupeerimine on selge ning loogiline. Klassiruume ühendab ja seob tervikuks ühiskasutuses ruumide ning rekreatsioonialade maastik. „Lainurga” ruumistruktuur tabab suurepäraselt kaasaegse gümnaasiumi õpikeskkonna eripärasid ning vajadusi.

Teise koha vääriliseks tunnistati Kuu OÜ töö pealkirjaga „Taru” (autorid Joel Kopli, Juhan Rohtla, Koit Ojaliiv, Rene Sauemägi ja Liis Juuse).

Kolmanda koha vääriliseks tunnistati Novarc Group AS töö pealkirjaga „Laas” (autorid: Martin Aunin ja Annika Aasmaa).

Lisaks anti välja ergutuspreemia ConArte OÜ ideelahenduse „Raplaus” eest (autorid: Vilve Enno, Martin Lepplaan ja Lidia Zarudnaya).

360 õpilasele kavandatav tänapäevane gümnaasiumihoone on kavas ehitada Rapla linna, Kooli tänav 8 kinnistule. Planeeritava koolihoone netopind on ca 3130 ruutmeetrit, sealhulgas olemasoleva rekonstrueeritava hoone netopind ca 1320 ruutmeetrit. Uus koolihoone avatakse 2018. aasta sügisel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!