Sõnamänguturniiril võistlesid koos õpetajad ja õpilased

6. mai 2016 Saskia Kolberg Tartu Karlovi kooli 7.b klass - Kommenteeri artiklit
Fotol esiplaanil käsitööõpetaja Miia Lõhmus, tema vastaseks Mari Kiiver 5.b klassist. Foto: Külliki Kask.

Fotol esiplaanil käsitööõpetaja Miia Lõhmus, tema vastaseks Mari Kiiver 5.b klassist. Foto: Külliki Kask.

Teisipäeval, 3. mail toimus Tartu Karlova koolis esmakordselt sõnamängu Scrabble ühisturniir. Selle võitis 4.a klassi õpilane Tristan Mäeots, kes sel aastal tuli sõnamängus oma vanuseklassis nii Tartu kui ka Eesti meistriks.

Teise koha sai meie koolis toimunud ühisturniiril Leanika Vattsar 9.b klassist, kolmandaks tuli Mihkel Paloots 7.b ja neljandaks Emily Roos 9.b klassist. Vapralt võistlesid ka poolfinaali jõudnud. Viienda koha sai Mari Kiiver 5.b klassist. Kuuenda koha saavutas klassiõpetaja Anne Mägi, kes alles viimase käiguga kaotas võimaluse finaali pääseda. Seitsmes oli Ervin Otto Prank 6.a klassist ja kaheksanda koha sai Helo Laatspera 7.b klassist.

Kõigepealt kogunesid 24 turniirikutse saanud võistlejat kümme minutit enne esimese tunni algust aulasse. Seal tõmbas igaüks loosi, et selgitada välja, kes kellega võistlema hakkab. Esimene mäng kestis täpselt 20 minutit, sama pikk oli ka teine voor, kus võitjad kohtusid võitjate ja kaotajad kaotajatega. Teisest voorust pääsesid poolfinaali võitjate kohtumiste võitjad ja kaks kõige rohkem punkte kogunud inimest nn lohutusvoorust.

Pärast kahte vooru jagas turniiri korraldanud 8.a klassi õpilane Alger Ahuna tänukirju kõikidele vapratele õpilastele ja õpetajatele, kes poolfinaali ei jõudnud.

„Alger oli väga tubli, et midagi sellist ette võttis. Ise olen mänginud enne võistlust vaid kolm korda ja mängisin nii hästi, kui oskasin. Esimeses voorus ma enda vastast direktor Heidi Kiurut võitsin, aga Leanika valdas teises voorus mängulauda täiesti, temale jäin alla,” lausus õpetaja Merike Heeringson.

Nii poolfinaalis kui ka finaalis oli igal võistlejal kümme minutit mänguaega, ajamõõtjatena olid ametis 7.b klassi õpilased.

„Alger viis turniiri läbi väga korrektselt. Loodan, et ka järgmisel aastal leidub õpilane, kes põhikooli lõputööks valib õpetajate ja õpilaste ühisturniir korraldamise ning see võistlus muutub meie kooli kauniks kevadiseks traditsiooniks,” ütles Scrabble’i ringe juhendav õpetaja Külliki Kask.

„Aitäh, see oli väga tore üritus!” jäi turniiriga rahule ka direktor Heidi Kiuru.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!