Täiskasvanuid plaanib tagasi kooli tooma hakata 16 projekti

6. mai 2016 Mari Annus SA Innove - Kommenteeri artiklit

Haridustee katkestanud täiskasvanuid kooli tagasi aitavaid tegevusi, et võimaldada neil õpingud edukalt lõpetada, kavatsetakse pakkuma hakata 16 projekti abil Eesti eri piirkondades. Kõige rohkem laekus Innovesse taotlusi Harjumaalt – 3, Ida-Virumaalt 2 ja teistest maakondadest kokku 11. Projektitaotlustes soovitakse toetust üle 3 miljoni euro. Toetust antakse ühe projekti kohta kuni 250 000 eurot. Vooru kogu eelarve on 4 miljonit eurot, millest 15% moodustab Eesti riiklik finantseering ja 85% Euroopa sotsiaalfondi toetus.
Taotlusi said 17. märtsist kuni 2. maini Innovesse esitada mittestatsionaarses õppevormis põhi- ja/või keskharidust pakkuvate õppeasutuste pidajad või koolid ise. Esitatud projektide tegevuskavades on põhi- või keskhariduseta täiskasvanute leidmine, teavitamine ja motiveerimine, et tuua neid taas õppimise juurde. Lisaks planeeritakse õppimist ja õpetamist toetavat tegevust, näiteks õpinõustajate jt tugispetsialistide kaasamist, vajadusel lapsehoiuteenuse pakkumist  ning lisa- ja tasanduskursuste loomist ja pakkumist.

Innove struktuuritoetuste agentuuri elukestva õppe keskuse juhi Maarja Parve sõnul on Eestis täiskasvanute elukestvas õppes osalemise määr kasvanud, kuid paraku on meil suur hulk täiskasvanuid, kelle õpingud on katkenud enne keskhariduse omandamist. „Käesoleva taotlusvooru eesmärk ongi projektides pakutava tegevuse abil suurendada mittestatsionaarses õppes lõpetajate arvu ja vähendada osalevates koolides väljalangust, et suurendada nende inimeste edasisi valikuvõimalusi haridustee jätkamiseks ja elukestvas õppes osalemiseks,” tõdeb Parve.

Projektitaotlusi hakkavad peagi hindama oma ala eksperdid. Toetuse saajad selguvad juulis.
Täiendav teave taotlusvooru kohta.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!