Tallinna teeninduskool noppis majutusvaldkonna kutsemeistrivõistlustel kaksikvõidu

27. mai 2016 SA Innove - Kommenteeri artiklit

IMG_6245

Eile, 26. mail võtsid Tallinnas mõõtu majutusvaldkonna erialade kutseõppurid. Nii parimaks majutusteenindajaks tunnistatud Dagmar Rosenblatt kui ka parima vastuvõtu administraatori tiitli pälvinud Raili Rembla õpivad Tallinna teeninduskoolis.

Tänavu esimest korda toimunud kutsemeistrivõistlusel parima noore vastuvõtu administraatori väljaselgitamiseks tuli teisele kohale Karina Baumverk Tallinna teeninduskoolist ja kolmandale kohale Cleer Sillat Pärnumaa kutsehariduskeskusest.

Parim noor vastuvõtu administraator Raili õpib majutusteeninduse eriala kolmandal kursusel ning on juba kolm aastat järjest ka praktikal käinud.

Võistlejail tuli lisaks erialateadmiste testile lahendada ka inglisekeelne vastuvõtusituatsioon, kus hotellikülastajaid kehastasid näitleja Margus Prangel ja tema poeg Paul Jasper.

„Kuna meile oli stsenaarium ette antud ja kõiki võistlejaid hinnati samadel alustel, siis liiga palju improviseerida ei saanud. Võistlejate tase oli minu arvates väga hea. Täna avaldas mulle aga eriti muljet koolikeskkond, õpilasrestoran ja siinsed õppimisvõimalused,” märkis Prangel.

Paul Jasper tuli isaga kaasa, sest võistlusülesanne tundus talle põnev ning nad leidsid, et see on hea võimalus inglise keelt praktiseerida. „Huvitav oli jälgida ka seda, kuidas meie küsisime koguaeg samu küsimusi, kuid vastused olid iga kord erinevad,” kirjeldas Paul Jasper enda kogemust.

Vastuvõtu administraatorite kutsevõistlusel õppurite sooritust hinnanud kohtunike sõnul oli võistlejate tase väga hea ning nad ootavad noori hotellidesse tööle.

„Soovitaksime rohkem rõhku panna sellele, et teenindussituatsiooni juhib administraator, kes peab olema enesekindel, algatusvõimeline ja julgema õigeid küsimusi küsida,” kommenteeris võistlust Sven Lööndre, Haaga-Helia Hospitality Competence Centre in Estonia projektijuht.

Kutseõppeasutuste ja ettevõtete koostööd hindavad kohtunikud väga heaks. „Meie hotellis käib praktikante iga aasta aina rohkem ning nad on järjest paremini ette valmistatud ja teavad, mida nad praktika käigus soovivad õppida ja saavutada,” märkis My City Hotel Tallinna vastuvõtujuht Annika Joller.

Majutusteenindaja kutsevõistluse teise koha pälvis Kertu Ploomipuu Tallinna teeninduskoolist ning kolmandale kohale tuli Karita Tänna Haapsalu kutsehariduskeskusest. Majutust- ja hotelliteenindaja eriala kutseõppurite teadmised ja oskused pandi proovile kirjalikus testis, numbritoa korrastamises ning hommikusöögilaua teeninduses.

Parimal noorel majutusteenindajal, teise kursuse õppuril Dagmaril oli võiduhetkel rõõmuvärin sees. „Kõige rohkem meeldis mulle tänase võistluse juures kohtunike tagasiside – mida tegin hästi, mis läks valesti. Saan neid tähelepanekuid edaspidi oma töös arvesse võtta,” märkis Dagmar.

Ristart AS-i tegevjuhi Indrek Vällo sõnul on praegu enamikus hotellides töökäsi puudu. „Tasub silmas pidada, et kutsetunnistusega noored saavad kiiresti töö, sest neid on vaja alguses vähem juhendada. See omakorda lihtsustab tööandja olukorda, mistõttu on kutse omandanud noored tööturul hinnatud,” tõdes Vällo.

Majutusteeninduse eriala pakkuvatel kutseõppeasutustel soovitavad kohtunikud õppetöös rohkem tähelepanu pöörata erinevatele talumatustele ja allergiatele.

„Sel korral kaasasime toidutalumatuse küsimuse ka võistlusülesandesse. Paraku ei ole teenindajad selle valdkonnaga veel nii hästi kursis, kuid reaalses teenindusolukorras tuleb kiiresti alternatiiv leida ning klienti ei tohi nälga jätta,” ütles Kreutzwald Hotell Tallinna toitlustjuht Merle Kippar.

Võistluste lisainfot vt siit.

Kõikide kutsemeistrivõistluste kulgu ja galeriisid näeb kutseharidus.ee Facebooki fännilehel.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!