Tulge noortele meistritele kaasa elama!

13. mai 2016 Kristel Mõistus SA Innove kutsehariduse maine valdkonnajuht - Kommenteeri artiklit

18.–20. maini toimuvad noorte aednike ja talunike võistlused Tallinnas Tornide väljakul ning Türi lillelaadal. 21. mail peetakse maha VIP-ide maaeluteemaline viievõistlus.

1 (15)„Maastikuehitaja 2016”

Võistlus toimub Tallinna lillefestivalil Tornide väljakul. Võistlevad õpilased Luua metsanduskoolist, Räpina aianduskoolist ja Omnia koolist Soomest.

Võistlustel hinnatakse joonise lugemise, istutusala kujundamise, müüriladumise oskust, puitühenduste teostust, töövõtteid ning üldmuljet.

Võistlust saab vaadata 18. mail kella 11.30–13.30 ja 14–16.30, 19. mail kella 09–13.10 ja 14–16.30 ning 20. mail kella 10–12.

1 (16)„Noortalunik 2016”

20. mail peetakse Türi lillelaadal pealava läheduses kutsemeistrivõistlust „Noortalunik 2016”. Algus kell 10. Oma teadmised, kiiruse ja oskused panevad proovile Järvamaa kutsehariduskeskuse, Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli ning Eesti maaülikooli õppurid.

Mõõtu võetakse traktori täpsus- ja vigursõidus, väetiste külvinormi arvutamises, lüpsimasina hoolduses, koduloomade ja -lindude sõnniku tundmises jne. Samuti hinnatakse noorte talunike oskusi veiste eluskaalu määramises ja sammumeetodil põllu suuruse mõõtmises. Lisaks võisteldakse ajalooliste tööriistade tundmises, viljakoti kaalumises, lillede istutamises kasti, või valmistamises purgis ja põllutööriistade haakimises traktorile.

VIP viievõistlus

21. mail kella 11.30–13 toimub Türi lillelaadal viievõistlus, kus tuntud inimesed panevad ennast proovile viiel maaelu puudutaval alal. Võistlus toimub pealava kõrval ja kõik on oodatud vaatama.

Rohkem infot http://www.innove.ee/kutsemeistrivoistlused.

Kutsemeistrivõistlusi korraldab sihtasutus Innove koostöös kutseõppeasutustega ja võistluste korraldamist rahastab Euroopa sotsiaalfond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!