Riik suunab üle 54 miljoni euro seitsme teadus- ja õppehoone ehitusse

9. juuni 2016 HTM - Kommenteeri artiklit

Valitsus kinnitas ülikoolide ja teadusasutuste arenguprogrammi ASTRA investeeringute kava, millega toetatakse seitsme teadus- ja õppehoone ehitamist või renoveerimist kokku 54,1 miljoni euroga. Toetust saavate hoonete seas on näiteks nii kunstiakadeemia peahoone kui ka muusikaakadeemia saalikompleks.

Minister Ligi märkis, et ASTRA toel lahendatakse mitu pikaajalist probleemi. „Kunstiakadeemia on juba liiga kaua olnud korraliku peahooneta ning EMTA heade õppetingimuste ootus on väga mõistetav. IT-valdkonna tööjõupuuduse ning üliõpilaste arvu kiire kasvu tõttu on strateegiliselt oluline Tartu ülikooli IT-keskus. Me ootame, et uueneva taristuga kaasneks ka kvalitatiivne hüpe õppe- ja teadustöös,” märkis minister.

Eesti kunstiakadeemia saab arenguprogrammist uue peahoone rajamiseks 15 miljonit eurot. Samuti saab 15 miljonit eurot Tartu ülikool IT-keskuse ehitamiseks. Sisekaitseakadeemia Tallinna õppekompleksi rajamist rahastatakse 13,5 miljoni euroga. Eesti muusika- ja teatriakadeemia saalikompleksi rajamiseks eraldatakse programmist 4 miljonit eurot.

Lisaks toetatakse Tallinna tehnikaülikooli ehitusteaduskonna katsehalli renoveerimist 3,77 miljoni euroga. Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi hoonekompleksi rekonstrueerimiseks antakse 2,07 miljonit eurot. Tallinna tervishoiu kõrgkooli juurdeehituseks on plaanitud 750 000 eurot.

Minister Ligi: „Investeering modernsesse taristusse annab ülikoolidele ja teadusasutustele ka tõuke kulutada rohkem õppe- ja teadustöö sisule ja inimestele ning tõsta rahvusvahelist konkurentsivõimet.”

Kokku taotles toetust 14 asutust 15 objekti jaoks. Otsused tegi SA Archimedese juures töötanud hindamiskomisjon, kuhu kuulusid eksperdid avalikust sektorist, ülikoolidest ning ettevõtlusest. Hindamise järel toimusid läbirääkimised ettepanekute esitajatega. Kõik asutused panustavad ka ise hoonete ehitamisesse.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!