Aado Lintropi 60. sünnipäevale pühendatud sümpoosion „Sarvedega mammutist suure härjani”

8. juuni 2016 Eesti kirjandusmuuseum - Kommenteeri artiklit

Aado Lintropi 60. sünnipäevale pühendatud sümpoosion „Sarvedega mammutist suure härjani” toimub neljapäeval, 9. juunil kell 13 Eesti kirjandusmuuseumis.

Idapoolsete soomeugri rahvaste mütoloogiates elab maa all mammut, kes uuristab kihvade või sarvedega jõgede kaldajäärakuid, mis varisevad ja kust pärast leitakse mammuti kihvu ja luid. Mansidel on see maahar, hantidel ves, komidel muhor. Udmurdi mütoloogias elab maa all aga suur härg, kes maad sarvede otsas kannab – muz’em utis’ oš. Sealt meie regilaulude suure härjani pole enam palju maad …

Kava

13.00 Hasso Krull „Soome sild”

Madis Arukask „Ebakohased surnud, ebakohased esivanemad” Art Leete „Handi jumalate maa”

14.30 Kohvipaus

15.00 Mall Hiiemäe „Milleks meile mõistatamine?” Ergo-Hart Västrik „Usundiliste arusaamade edasiandmisest (Aado innustusel ja Peko näitel)”

16.00 Raamatuesitlused.

Aado Lintrop „Loomisaja laulud. Uurimusi eesti rahvalaulust” (ERA toimetused, 35) Aado Lintrop „Päev on ulakas plika” Luulet aastaist 2013–2015 (Ilmamaa)

Aado Lintropi näituse „1000 kilomeetrit Himaalajas” avamine Eesti kirjandusmuuseumi trepigaleriis

17.00 Tõeline συμπόσιον


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!