Aktiivseks vabatahtlikuks haridussüsteemi kaudu
Nüüdsest on vabatahtliku töö kogemuse äramärkimisel võimalik saada lisapunkte ülikooli sisseastumisel.
Vabatahtliku töö on Eesti kooliõpilaste seas üha populaarsem. Tomi-Andre Piirmets tõi enda uurimistöös kogukonnapraktika projektile tuginedes välja, et 90% õpilastest oli oma vabatahtliku töö kogemusega väga rahul. See on märk, et välja on kujunemas nn tulevikutöö, kus paistavad silma eri isiksuslike omaduste ja kogemustega inimesed. Vabatahtliku töö tulemusena suureneb inimese empaatiavõime, pelgalt riikliku koolisüsteemi läbimisel ei pruugi see nii hästi avalduda.
Vabatahtliku töö tunnustamisel on pasklik pöörata tähelepanu ka institutsioonidele, mis järgnevad kutse- ja gümnaasiumiõppele. Edasi õppima minnes või tööle suundudes tekivad uued huvid ja kohustused, mis võivad takistada vabatahtliku töö tegemist. Sel aastal on Tallinna ülikooli haridusteaduste ning loodusteaduste instituuti astudes esmakordselt võimalik saada vabatahtliku töö eest lisapunkte, täites ära vastava avalduse. Sellise muudatuse eesmärk on väärtustada vabatahtliku kogemust ning innustada sisseastujat teha ka edaspidi meelepäraseks saanud vabatahtliku tööd.
Praegu on käimas läbirääkimised Eesti suuremate tööportaalidega, et tuua CV vormi vabatahtliku töö kogemus. Loodame, et tööandjad teadvustavad ja hindavad vabatahtliku tööd senisest enam ning kandideerijad mõistavad, et vabatahtliku töö kaudu omandatud oskused ja kogemused on tööturul väärtustatud.
Eesti noorteühenduste liit paneb noortele südamele, et nad mõtestaksid enda vabatahtliku töö kogemust ning kasutaksid seda elus edasi liikumiseks.