Haridusasutused võtavad õppijaid vastu uue sisseastumise infosüsteemiga
Juunis algab kõrgkoolides sisseastumisperiood, mida sel aastal viiakse läbi uuendatud sisseastumise infosüsteemi (SAIS) abil. Uut SAIS-i rakendab 19 Eesti haridusasutust ning selle kaudu esitatakse igal aastal ligikaudu 50 000 avaldust.
Hariduse infotehnoloogia sihtasutuse (HITSA) hallatav SAIS on veebipõhise sisseastumise toetamiseks kasutusel olnud ligi kümme aastat. Alates sellest suvest saavad haridusasutused nüüdisaegsema väljanägemise ja täienenud funktsionaalsusega infosüsteemi. „Sel aastal kogume kasutajakogemust ning usun, et uuenenud SAIS-ist kujuneb huvigruppidele väärtuslik tööriist sisseastumise läbiviimiseks,” ütleb HITSA infosüsteemide arenduskeskuse juht Evelin Kasenõmm
Uus süsteem on kandidaadi jaoks mugavam, andes selge ülevaate kandideerimise hetkeseisust. Kogu info sisseastumise kohta on koondatud ühte süsteemi – SAIS-is on liidetud info haridusasutuste konkurssidest, esitatud avaldustest ja sisseastumiseksamitest, samuti kandidaadi positsioonist konkursside pingeridades. SAIS pärib andmeid eri riiklikest süsteemidest, nagu rahvastikuregistrist, Eesti hariduse infosüsteemist ja eksamite infosüsteemist ning tagab, et neid näevad ainult selleks volitatud vastuvõtutöötajad.
Süsteem on varasest kasutajasõbralikum ja paindlikum ka haridusasutustele, võimaldades vastuvõtutöötajatel kandidaadiga mugavamalt suhelda, iga kooli vastuvõtutingimustest lähtuvalt süsteemi seadistada ning esitatud avaldusi menetleda. SAIS aitab korraldada ülejäänud vastuvõtuprotsessi kuni sisse saamiseni, sh teadete vahendamist, õppekoha vastuvõtmist või sellest äraütlemist jne. Avaliku kasutaja, näiteks lapsevanemate ja meedia jaoks kuvatakse info konkursside statistika ning vastuvõetute kohta reaalajas.
Sisseastumise infosüsteem on kasutusel enamikus Eesti kõrgkoolides (16) ja kolmes kutseõppeasutuses.
Sisseastumisavalduse esitamiseks tuleb süsteemi sisse logida ID-kaardi või mobiil-ID-ga. Iga haridusasutus kasutab SAIS-i vastavalt enda sisseastumistingimustele, seega tuleks kõikide kooli ja sisseastumist puudutavate küsimustega pöörduda konkreetse haridusasutuse vastuvõtuspetsialistide poole.
Rohkem infot www.sais.ee.