Kutseõppurid saavad peagi esimesed digipassid

3. juuni 2016 Kerli Onno Tallinna ülikooli kommunikatsioonispetsialist - Kommenteeri artiklit

Nädala eest sai alguse võimalusterohke programm Samsung DigiPass, mis lihtsustab noorte tööturule sisenemist. Programmis osalejad saavad n-ö digitaalsed passid, mis annavad ülevaate nende digitaalsest ja sotsiaalsest kompetentsusest.

DigiPassi programmi korraldab Samsung Electronics Baltics koostöös Tallinna ülikooli ja Eesti noorteühenduste liidu, haridus- ja teadusministeeriumi ning UNESCO-ga. Programmi pääseb osalema 30 noort kutseõppurit. Neile õpetatakse veebisisu loomist ja jagamist, tehnoloogia abil suhtlemist ning andmete hindamist jms. Lisaks arendatakse nende sotsiaalseid oskusi: meeskonnatöö, probleemide lahendamine, kommunikatsioon, loovus, otsuste tegemine jne.

Programmi koolitusjuhi ja žürii esimehe Mart Laanpere sõnul võiksid igasse kolmeliikmelisse meeskonda kuuluda erineva tausta, oskuste, eriala ja kogemustega kutseõppurid, kellel on konkreetne idee digitehnoloogia abil oma erialaõpinguid, praktikat või tööturule sisenemist tulemuslikumaks muuta.

Augustis algav koolitusprogramm ­aitab meeskondadel jõuda oma projekti­ideest toimiva digilahenduse prototüübini, mida esitletakse novembris lõpuüritusel. Parima projekti välja töötanud meeskond saab auhinnaks nädalase praktika maailma juhtivas tehnoloogia­ettevõttes Samsung ja kolmenädalase praktika oma valdkonnaga seotud Eesti juhtivas ettevõttes.

„Noored ei saa sageli kogemuste puudumise tõttu töökohta, kuid samas ei saa nad kogemusi omandada töökohata. Seega lõi Samsung koostöös Eesti haridusspetsialistidega programmi, mis aitab noortel sellest nõiaringist välja pääseda,” sõnas Līga Bite, Samsung Electronics Balticsi korporatiivse sotsiaalse vastutuse projektijuht.

Kandideerima oodatakse kutsekoolide õppurite kolmeliikmelisi võistkondi, vanuses 14–19 aastat. Osalemiseks tuleb täita osavõtuvorm aadressil http://­samsungdigipass.ee/ hiljemalt 27. juunil. Info aadressil education@samsung.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!