Latokartano lastel oli sinimustvalge koolilõpp

10. juuni 2016 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit

Helsingi kakskeelse Latokartano põhikooli teise klassi lapsed hakkasid viimast koolipäeva ­ootama juba sügisel, kui saabus rahvuskaaslaste programmi nõukogu kutse osaleda 4. juunil Toompeal Eesti lipu päeval. Aeg-ajalt pärisid nad õpetaja Silja Aavikult, kui kaua veel aega läheb. Tähtsündmuseks valmistumisel värviti igareedestes kultuurilootundides värviraamatut Eestimaast ja pandi pildid mappi. Nii liikusidki lapsed Tallinnas kui vanad tuttavad.

„See on Vabadussammas, oleme seda värvinud, ja sealt paistab Pikk Hermann!” hõikasid nad õpetajale, kui varahommikul Toompea poole sõitsid.

Elizabeth Krausel avanes võimalus koos naislaulu seltsi ja noorkotkaste esindajaga tornis riigilipp heisata, hümni laulda ja tema jaoks oligi just see päeva tippsündmus. Anna-Liisa, Betty, Kaisa-Liisa, Dagmar, Karoliina, Taavi ja Mihkel ütlesid, et kõige ägedam oli ronida Pika Hermanni torni. Lapsed said teada, et astmeid oli 215. Veel jäid meelde Valge saal, riigikogu istungite saal ja maitsev puder riigikogu kohvikus. Ning mõistagi fakt, et klassitunnistuse andis üle riigikogu esimees Eiki Nestor. Aga lapsed mainisid ka seda, et tore oli koos klassiga hommikuses vanalinnas jalutada.

Alla linna jõudes uudistati Vabadussammast, käidi Maiasmoka kohvikus ja peeti piknikut Kadri­orus. Hommikul kell kuus laevas alanud pika Tallinna-päeva tegid kaasa ka emad-isad. Soome tagasi sõideti Eesti lipu seltsilt kingituseks saadud sinimustvalgega.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!