Õpilasliit tunnustab õpilaste ja õpetajate koostööd konkursiga

8. juuni 2016 Anna Leena Tae „Aasta koostöö” konkursi peakorraldaja - Kommenteeri artiklit

Eesti õpilasesinduste liit kuulutas mais välja „Aasta koostöö” konkursi eesmärgiga tunnustada õpetaja ja õpilase koostööd, mis oleks samas ka inspireeriv. Koostöö pidi olema toimunud 2015/2016. õppeaastal ja ankeete võisid esitada kõik, kes selleks soovi avaldasid.

Nüüdseks on õpilasliidul hea meel välja kuulutada „Aasta koostöö” konkursi võitja. Konkurents oli tihe, kuid žürii otsus langes Pärnu ühisgümnaasiumi õpilase Madis Arumäe esitatud koostöö kasuks.

„Õpilased mõistavad, et õpetaja on ka inimene, isiksus ja meeldiv reisikaaslane, ning õpetajad jällegi, et kõik õpilased ei ole ühesugused, vaid väga erinevad. Kõige toredam on see, et lähetusel olles me ei näe õpetajat kui pedagoogi, vaid kui väga-väga head sõpra ja suhtluskaaslast, kellega võib ausalt ükskõik millest rääkida,” kirjutab Madis oma töös.

Just ühes rahvusvahelises projektis Küprosel osalenud õpilased ja õpetajad leidsid end vestlemast kooli heaolu üle, mis võib-olla koolitundides teemaks ei tulekski. Vestlusest kasvas välja plaan muuta kooli õppesüsteemi, mis ka varem koolis teemaks oli olnud, kuid eri põhjustel soiku jäi.

2015. aasta oktoobris tegi õpilasesinduse juhatus õpetajaskonnale ettepaneku rakendada koolis moodulõpet. Lisaks mitmetele aruteludele ning koosolekutele õpilaste, õpetajate ning kooli juhtkonna vahel andis moodulõppele üle minekuks tõuke külastus Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi, kus selline õppesüsteem juba kasutusel on.

2016. aasta sügisest toimibki Pärnu ühisgümnaasiumis moodulõpe ja seda tänu kooli initsiatiivgrupile, kuhu kuulusid õpetajad Liis Raal-Virks, Peedu Sula, huvijuht Tiina Saarits ning endine õpilasesinduse president Chrystal-Katriin Kopti ja Madis Arumäe ise.

See on näide, kui suurt rolli võib koolis mängida õpilasesindus ning kui oluline on, et õpetajad ja õpilased saaksid omavahel hästi läbi ning noori võetakse kuulda.

Konkursi korraldajad õpilasliidu kultuurivaldkonnast tänavad kõiki konkursile laekunud ankeetide esitajaid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!