Rae valda rajatakse riigigümnaasium

8. juuni 2016 HTM - Kommenteeri artiklit

Kolmapäeval, 8. juunil allkirjastavad minister Jürgen Ligi ja Rae vallavanem Mart Võrklaev ühiste kavatsuste kokkuleppe, millega väljendatakse kindlat tahet asuda pidama läbirääkimisi riigigümnaasiumi asutamiseks Rae valda.

Rae valda luuakse 540 õppekohaga riigigümnaasium, mis alustab õppetegevust eeldatavasti 2021. aastal.

Rae vallas on põhikooli õpilaste arv kasvanud viimase kümne aasta jooksul 60% (1161 õpilase võrra), kasvutrend jätkub. Vallas on praegu kolm põhikooli (Vaida põhikool, Lagedi kool, Peetri lasteaed-põhikool) ja üks põhikool-gümnaasium (Jüri gümnaasium). Kokku on koolides 2118 õpilast.

Kokkuleppe kohaselt korraldab Rae vald riigigümnaasiumi tegevuse alustamise ajaks Jüri gümnaasiumi ümber põhikooliks. Jüri gümnaasiumis on praegu 1075 õpilast (põhikoolis 913, gümnaasiumis 162).


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!