„Taevaskoja sõnum XX”

7. juuni 2016 - Kommenteeri artiklit

Laste ja noorte loomevõistlus „Taevaskoja sõnum XX” on teoks saanud. Võistluse žürii on oma töö lõpetanud, parimad tööd on välja sõelutud.

Esseed

I koht: „ Minu maa, minu inimesed – minu kodu. EV 100”, autor Helen Tera, Hugo Treffneri gümnaasium, 12. klass. Žürii liikme, Eesti kirjandusmuuseumi folkkloristi Mare Kalda hinnangul on see töö mahukaim nii sisult kui ka vormilt. Töö mõjub terviklikult, on aru saada, et teema üle on hoolikalt mõeldud, mõeldud on isegi esiletoodud murekohtade lahendamisvõimalustele.

II koht: „Elu meie ümber – märkame ja hoolime”, autor Kristel Sibul, Hugo Treffneri gümnaasium, 12. klass. Töö ei pretendeeri küll tohutule üldistusele, ent seda kenam on, et kirjutajal on positiivne programm detailide märkamise kaudu maailma paremaks muutmiseks.

IIIa koht: „Et maailm oleks elamiseks parem paik”, autor Mark Laasu, Hugo Treffneri gümnaasium, 12. klass. Hea töö oma argumenteeritusega. Põhimõtteliselt on tegu mõtlema ja tegutsema innustava noortepärase kolumniga, mis sobiks ka mõne ajakirja avaveergu.

IIIb koht: „Maailma heaolu peitub meis endis. Et maailm oleks elamiseks parem paik”, autor Kevin Kangur, Tõrva gümnaasium, 12. klass. Et maailm oleks hea ja turvaline koht, on vaja positiivseid inimesi ning palju abivalmidust ja heasüdamlikkust. Alustama peame enda muutmisest.

 

Jutud

I koht: „Eesti Vabariik 100”, autor Hardo Adamson, Tõrva gümnaasium, 12. klass.

II koht: „Negatiivsete emotsioonide ületamine”, autor Heilis Veesaar, Tõrva gümnaasium, 12.klass.

III koht „Elu meie ümber – märkame ja hoiame”, autor Marel Jaama, Tõrva gümnaasium, 12.klass. Selle töö tõi žürii näiteks, kuidas sõnastuse lühidus ja konkreetsus asjale kasuks tulevad.

Kokkuvõtlikult võib märkida, et võistlustööd on kirjutatud kenas, headele tegudele kutsuvas võtmes. Häid mõtteid mahub maailma palju, on tore, kui noored leiavad koha oma sõnumi edastamiseks.

 

Joonistused

Korraldaja andis eriauhinna tööle „Mis mõlgub võilillel meeles?”, hinnates töö vastavust etteantud teemale, autor Karoliine Holter, Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. klass.

Noorem vanuserühm (1.–3. klass)

I koht: „Ka sipelgal on õigus õnnelik olla”, autor Anabel Meitsar, Saverna põhikool, 1. klass.

II koht „Päev ja öö”, autor Emili Rivimets, Pärnu kunstide maja, 3. klass.

III koht „Rõõm kevadest”, autor Lisete Mänd, Pärnu kunstide maja, 2. klass.

Vanem vanuserühm (9.–12. klass)

I koht „Hoiame ja kaitseme loodust, elu meie ümber” autor Tiinu-Marii Müllerson, Pärnu kunstide maja.

II koht „Õnnelik”, autor Laura Lii Adler, Pärnu kunstide maja, 9. klass.

III koht „Üksi”, autor Luise Kompus, Pärnu kunstide maja, 9. klass.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!