Tallinn liidab taas koole

17. juuni 2016 Raivo Juurak toimetaja - Kommenteeri artiklit
1955. aastal valminud stalinistlik koolimaja Vana-Kalamaja tänaval rekonstrueeritakse täna­päevaseks põhikoolihooneks. Foto: Raivo Juurak

1955. aastal valminud stalinistlik koolimaja Vana-Kalamaja tänaval rekonstrueeritakse täna­päevaseks põhikoolihooneks. Foto: Raivo Juurak

 

Tallinna haridusamet tutvustas 9. juunil Gustav Adolfi gümnaasiumis pressikonverentsil linna koolivõrgu arengukava järgmist etappi. Kavas on kolm koolide liitmist.

  • Gustav Adolfi gümnaasium saab oma valdusse vene õppekeelega Vana-Kalamaja täiskasvanute gümnaasiumi hoone.
  • Merekalda kool suletakse, õpilased ja õpetajad lähevad üle Kuristiku gümnaasiumisse, kuid võivad soovi korral siirduda ka Pirita majanduskooli, Laagna gümnaasiumisse vm.
  • Linnamäe vene lütseumist saab puhas gümnaasium, mis hakkab tegusema praeguse Merekalda kooli hoones. Linnamäe lütseum võtab oma tiiva alla ka Vana-Kalamaja täiskasvanute gümnaasiumi õpilased ja õpetajad.

Abilinnapea Mihhail Kõlvart selgitas, et Kalamaja piirkonnas on põhikoolikohti puudu ja seega on loogiline, et Vana-Kalamaja 9 koolihoone antakse põhikooliõpilaste kasutusse. Lasnamäel on nappinud kohti vene põhikooliõpilastele. Probleemi lahendamiseks viiakse Lasnamäe vene koolide gümnaasiumiosa õpilased uude Linnamäe vene lütseumi. Tänu sellele jäävad teistes Lasnamäe vene koolides gümnaasiumiosa klassiruumid põhikooliõpilastele.

Kuid Mihhail Kõlvart toonitas, et eesmärk ei ole lihtsalt põhikooliõpilastele koolikohtade loomine, vaid ka hariduse parem kvaliteet. Näiteks Vana-Kalamaja koolihoone antakse Gustav Adolfi gümnaasiumile selleks, et sinna kanduksid üle selle kooli kompetentsus, traditsioonid, uus õpikäsitus. Lasnamäel hakkavad samal viisil hariduse taset kõrgel hoidma kasvava populaarsusega Kuristiku gümnaasium ja Linnamäe lütseum.

Mihhail Kõlvart ütles, et eesmärk on luua õpilaste kodukohas tugevad koolid, kuhu nad tahavad õppima minna. Teine eesmärk on luua tugevaid koole väljaspool kesklinna.

Haridusameti juhataja Andres Pajula lisas, et Tallinn on varemgi tühjenevaid koole tugevatega liitnud. Hea näide on Kadrioru saksa gümnaasium, millega liideti tühjenev Sikupilli keskkool. Tung Kadrioru saksa gümnaasiumisse on pärast Sikupilliga liitumist suurenenud, mõlemad koolimajad on kasutusel. Andres Pajula uskus, et niisamuti ei jää Gustav Adolfi gümnaasiumile antav Vana-Kalamaja koolihoone tühjaks.

GAG-i direktor Hendrik Agur selgitas, et esialgse kava järgi hakkavad Vana-Kalamaja 9 hoones õppima 1.–6. klassi õpilased ja paralleelklasse tuleb kuni kuus. Kuid paralleelklasside asemel võivad tulla ka lõimitud õpikooslused, nt lennud. GAG-i vanas hoones hakkavad tegutsema nii progümnaasiumi- (7.–9. klass) kui ka gümnaasiumiklassid (10.–12. klass). Ruumi selleks jätkub.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!