TÜ programmeerimise e-kursust kroonivad suured lõpetajate arvud

7. juuni 2016 Tartu ülikool - Kommenteeri artiklit

Sel kevadel esimest korda toimunud Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi vaba ligipääsuga e-kursuse „Programmeerimise alused” lõpetas 1767 registreerunust 954.

Tavaliselt on üle maailma vaba ligipääsuga e-kursuste (MOOC) lõpetajaid oluliselt vähem kui pool registreerunutest, seega võib kursust üle 50% lõpetajatega pidada õnnestumiseks.

3 EAP mahuga kursus on mõtteliseks jätkuks populaarsele e-kursusele „Programmeerimisest maalähedaselt”. Kursuste eestvedaja, TÜ informaatika lektor Eno Tõnisson rõõmustas, et kuigi kursus on küllaltki mahukas ja lahendada tuleb päris palju ülesandeid, leidis rohkem kui pool alustanutest aega ja tarmukust see edukalt lõpetada.

„Meie jaoks on suurim tunnustus, et paljud lõpetanud märgivad lõpuküsitluses, et soovitavad seda kursust oma lähedastele ning on huvitatud programmeerimiskursustel ka tulevikus osalema,” sõnas Tõnisson.

TÜ arvutiteaduse instituut korraldab programmeerimisteemalisi tasuta e-kursuseid regulaarselt. Juba neljal korral toimunud e-kursuse „Programmeerimisest maalähedaselt” on lõpetanud 2327 inimest ja e-kursuse „Programmeerimise alused” on koos pilootkursusega lõpetanud 1099.

Arvutiteaduse instituudil on plaanis sarnaste e-kursustega jätkata ka tulevikus. Järgmine „Programmeerimisest maalähedaselt” toimub oktoobris, „Programmeerimise alused” järgmise aasta alguses. Oodata on ka järge „Programmeerimise alused II” näol.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!