Ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate suvekool

16. aug. 2016 Eesti NATO ühing - Kommenteeri artiklit

Ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate suvekool „Strateegiline kommunikatsioon” toimub Viljandis 16. ja 17. augustil.

Täna, 16. augustil kell 11 algab Viljandi gümnaasiumis kahepäevane ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate suvekool „Strateegiline kommunikatsioon”. Sellel osaleb üle 60 õpetaja nii eesti kui ka vene õppekeelega koolidest. Suvekooli avab Irene Käosaar, haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja ja Eesti NATO ühingu nõukogu liige. Esinejate hulgas on Aivar Jaeski, NATO strateegilise kommunikatsiooni oivakeskuse asedirektor; Raul Rebane, kommunikatsiooniekspert; Vallo Toomet, kaitseväe peastaabi strateegilise kommunikatsiooni osakonna juhataja; Ivo Juurvee, sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudi juhataja; Dmitri Teperik, rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse tegevjuht; Uku Arold, kaitseväe peastaabi strateegilise kommunikatsiooni osakonna juhataja asetäitja; Piret Pernik, rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse teadur, ja teised.

Suvekooli eesmärk on informeerida õpetajaid strateegilise kommunikatsiooni teemadel ning rääkida ohtudest, mis kaasnevad vaenuliku mõjutustegevusega, panna neid kriitilisemalt mõtlema ning analüüsima kättesaadavat infot. Uku Arold: „Tänapäeva riikidevahelistes konfliktides on sõja ja rahu piirid hägustunud – rünnakud infokeskkonna kaudu on osa igapäevareaalsusest.” Ta lisas, et teadmised psühholoogilisest kaitsest ja oskus infomanipulatsioonide keskel säilitada läbinägev pilk ja selge pea on vajalikud igale demokraatliku ühiskonna liikmele.

Lisaks loengutele viib sisekaitseakadeemia läbi töötoa, kus osalejad saavad kuuldud info põhjal oma teadmisi rakendada. 

Suvekooli korraldab Eesti NATO ühing juba kümnendat aastat, toetavad haridus- ja teadusministeerium ja Friedrich Eberti Fond, partneriks Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate selts. Suvekoolile järgnevad samas kohas Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi suvepäevad 17. ja 18. augustil.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!