Ametikooli osalusel valmis programmeerimist õpetav mäng

24. aug. 2016 Kuressaare ametikool - Kommenteeri artiklit

Kuressaare ametikooli ja Kehtna kutseõppekeskuse koostöös valmis rahvusvahelise projekti käigus programmeerimist õpetav mäng V-Game, mis on kõikidele huvilistele ning koolidele tasuta kasutatav.

„V-Game ei tundu õppimisena, teadmisi omandatakse mängides,” rääkis projekti ametikoolipoolne koordinaator Ave Paaskivi. „Juba algusest peale seadsime eesmärgiks, et V-Game oleks atraktiivne ja noortepärane.”

Veebiarendust õpetav mäng võimaldab õppijatel mängu edenedes punkte koguda, tulemusi teistega võrrelda ning saadud punktide eest näiteks oma virtuaalsele tegelaskujule uusi riideid selga osta. Igal tasemel viiakse õppija järjest sügavamale programmeerimiskeele saladustesse ja edasipääsemiseks järgmisele tasemele tuleb õppijal läbida test.

„Õpetajal on samas lihtne õppijate õppetulemusi hinnata, sest õpperühmade funktsionaalsus on V-Game’i sisse kirjutatud,” lisas Paaskivi.

V-Game loodi Erasmus+ programmi raames Suurbritannia, Malta, Rumeenia, Itaalia, Kreeka ja Eesti haridusasutuste koostöös, et õpetada programmeerimise aluseid kaasaaegsel ja mängulisel moel.

Mängu juurde kuulub ka e-õpik, mida saavad kasutada nii õpilased kui ka õpetajad, et rakendada mängu kõiki võimalusi ning saada sügavamaid  programmeerimisteadmisi. Õpetatakse kirjutama arvutikoodi HTML-is, CSS-is ja JavaScriptis.

Projekti kodu asub siin, kiire ülevaate annab V-Game ametlik YouTube’i kanal.

Mängida saab siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!