Arvamuslugude võistluse „Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?” võitis soomerootsi kirjanik Emma Juslin

23. aug. 2016 - Kommenteeri artiklit
Arvamuslugude võistluse võitja Emma Juslini autasustamine Auhinna annavad üle haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ning Norra suursaadik Ellen Aabø. Foto: Andres Tennus.

Arvamuslugude võistluse võitja Emma Juslini autasustamine. Auhinna annavad üle haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ning Norra suursaadik Ellen Aabø. Foto: Andres Tennus.

Täna, 23. augustil kuulutati Kumus Eesti taasiseseisvumise 25. aastapäevale pühendatud konverentsil „Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?” välja arvamuslugude ja fotokonkursi võitjad.

Arvamuslugude võistluse võitis Emma Juslin. Parim õpilastöö oli žürii hinnangul Jasmiin Üprausi kirjutis. Fotokonkursi parimaks kuulutati Anne Aaspõllu foto „Päikesemajakas”.

Konkursi patroon on Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ning peaauhinna – osalemise Nobeli rahupreemia üleandmise tseremoonial Oslos – pani välja Kuninglik Norra Saatkond.

Võidutöö kirjutanud soomerootsi kirjanik Emma Juslin arutleb Euroopas kujunenud olukorra üle ja selle üle, kuidas see mõjutab nii Eestit kui ka Põhjamaid. Ta loob oma perekonnaloo kaudu seoseid Stalini-aegse Venemaa ja tänapäeva vahel ning mõtiskleb inimeseks olemise ja inimeseks jäämise üle. Žürii tunnustas tööd nii ajakajalisuse kui ka kirjandusliku stiili eest. Emma Juslin pälvis ka välisministeeriumi eripreemia.

Arvamuslugude teise koha pälvis oma töö „Põhjamaiste väärtuste paradoks ja Eesti” sotsiaalteadlane Mikko Lagerspetz. Kolmanda koha sai Tui Hirv, perega Islandil elav eestlannast muusik ja lasteaiakasvataja arvamuslooga „Ehitades üles Eesti naist”. Postimehe eripreemia läks Pärtel-Peeter Perele.

Õpilaste kategooria esimese koha saanud Jasmiin Üpraus pälvis ka välisministeeriumi eripreemia. Teise koha sai žürii otsusega Helena Eharand, kes pälvis ka haridus- ja teadusministeeriumi eripreemia. Kolmanda koha saavutas Viktoria Ly Pell, kelle töö sai ka Tartu ülikooli rektori eripreemia.

Fotokonkursi teise koha sai Anne Aaspõld fotoga „Ööd on siin valged” ning kolmas koht läks jagamisele Theodor Kanguri foto „Öine peegel” ning Rait Tuulase foto „Koos edasi” vahel.

Fotovõistluse publiku lemmiku tiitli võitis samuti Theodor Kangur konkursitööga „Öine peegel”, õpilase eripreemia pälvis Iti-Marleen Plink konkursitööga „Kvaliteetaeg perega” ning Tartu ülikooli eetikakeskuse lemmiku tiitli sai Loreida Hein konkursitöö „Vaimu valgus” eest.

Konkursile „Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa“ laekus 36 arvamuslugu ning 33 fotot ja fotoseeriat. Kirjutajaid oli Eestist, kõigist Põhjamaadest – Taanist, Soomest, Norrast, Rootsist, Islandilt – ja ka Inglismaalt; kirjutati eesti, inglise, rootsi ja taani keeles.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!