Digipädevused muutuvad kutsehariduses üha aktuaalsemaks

25. aug. 2016 Hariduse Infotehnoloogia SA - Kommenteeri artiklit

Täna, 25. augustil toimub Tartu kutsehariduskeskuses digitehnoloogia teemal seminar „DigiMeister 2016: köieltants”. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud üritus toob esmakordselt kokku ligi 250 kutseõppe õpetajat ja koolijuhti, et arutleda digitehnoloogia arengutrendide ja rakendusvõimaluste üle kutsehariduses.

Seminaril uuritakse, kas ja kuidas aitavad digitehnoloogiad kaasa muutunud õpikäsituse ja digikultuuri juurutamisele kutsehariduses. Muuhulgas tuleb arutluse alla, kuidas digikogukond koolis saab õpetajale tõhusat tuge pakkuda. Samuti räägitakse digitaalsete töövahendite kasutamisest ning 3D ja robootika lõimimise võimalustest. Juhiseid jagatakse ka õppevara loomiseks ja pilvelahenduste rakendamiseks kutseõppes.

„Seminar avab uue kooliaasta ja ühtlasi aitab kaasa digipöörde programmi elluviimisele kutsehariduses,“ ütles HITSA juhatuse liige Ene Koitla. „Kuna töökeskkond kolib üha enam digitaalsetesse seadmetesse, siis ootavad tööandjad kutsekoolide lõpetajatelt ka erialaseid digipädevusi. Selleks, et kutseharidus püsiks konkurentsivõimelisena, on väga oluline, et kutsemeistrite koolitamisel pööratakse tähelepanu ka digitehnoloogia kasutamisele.“

Seminaril saabki suurema tähelepanu erialane digitehnoloogia, mille raames tutvustavad Räpina aianduskooli, Luua metsanduskooli, Viljandi kutseõppekeskuse ja Valgamaa kutseõppekeskuse esindajad koostöös ettevõtjatega põhjalikumalt nelja valdkonna võimalusi: aiandus, käsitöö ja disain, ehitus ja puitmaterjalide töötlus, turismi-, toitlustus- ja majutusteenindus ning transporditehnika.

Seminari läbiviimisesse on kaasatud HITSA koostööpartnerid SA Innove ja SA Kutsekoda, kes tutvustavad strateegilisi arengusuundi.

Seminar toimub kella 10‒17 Tartu kutsehariduskeskuses (Kopli 1), päevakavaga saab tutvuda siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!