Huvi IT-kolledžis õppimise vastu on kuue aasta madalaim
IT-kolledži päeva- ja õhtuõppe eestikeelsetele õppekavadele laekus avaldusi eelneva aastaga võrreldes 30% vähem. Siis esitati 756 sisseastumisavaldust, tänavu 528. IT-kolledži õppetööspetsialist Dagmar Tamme lisas, et rohkem kui pooled sisseastujatest soovivad asuda õppima IT-süsteemide arendust ja neljandik infosüsteemide analüüsi. „26% kõigist sisseastumisavalduse esitanutest olid naisterahvad, mida võib lugeda võrdlemisi heaks tulemuseks. Praegu on naiste osakaal 744 õppuri seas ligi 30%,” märkis Tamme.
„Sisseastumisavalduste järsu vähenemise taga võib olla HTM-i, TTÜ ja ITL-i vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastamine, toetamaks ettevalmistusi Eesti infotehnoloogia kolledži ja Tallinna tehnikaülikooli ühinemiseks, ja sellega kaasnenud meediakajastus IT-kolledži vastuvõtuperioodil, rõhuasetusega, nagu oleks liitumises kõik juba otsustatud,” ütles IT-kolledži õppeosakonna juhataja Inga Vau.
„Ingliskeelse õppekava Cyber Security Engineering (küberturbe tehnoloogiad) vastu aga oli sellel aastal huvi suurem ja avaldusi esitati kaks ja pool korda rohkem kui eelneval aastal – 155,” ütles IT-kolledži rahvusvahelise õppe spetsialist Martina Tsänkmann. „Dokumentide vastuvõtt Euroopa Liidu välistele kandidaatidele lõppes 1. mail ja täiendavate vestluste tulemusena on ingliskeelsele õppekavale õppima asumise kinnituse saanud kandidaadid 15 riigist – Bangladeshist, Brasiiliast, Gruusiast, Hollandist, Iraanist, Itaaliast, Jaapanist, Keeniast, Kuubast, Lätist, Nigeeriast, Pakistanist, Türgist, Ukrainast ja Venemaalt.”
IT-kolledži päeva- ja õhtuõppesse võetakse vastu 210 uut tudengit (120 päevaõppesse, 60 õhtuõppesse ja 30 ingliskeelsele õppekavale).
Lisaks päeva- ja õhtuõppele on võimalik õppima asuda kaugõppes, kuhu võetakse vastu 120 uut tudengit.
IT-kolledžis saab kolme aastaga omandada praktilise rakendusliku IT-alase kõrghariduse.