Ida-Virumaa 238 õpetajat hakkavad septembris eesti keelt õppima

17. aug. 2016 MISA - Kommenteeri artiklit

Septembris algavad eesti keele B2- ja C1-taseme kursused 238 Ida-Virumaa õpetajale. Integratsiooni ja migratsiooni sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) korraldatavate keelekursuste eesmärk on parandada Ida-Virumaal töötavate koolieelsete lasteasutuste ja üldhariduskoolide õpetajate eesti keele oskust.

Haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtneri sõnul asuvad sügisest eesti keele oskust täiendama Ida-Virumaa koolieelsete lasteasutuste ja üldhariduskoolide õpetajad, kes sooritasid MISA eelmisel aastal korraldatud keelekursuse järel eesti keele riikliku tasemeeksami, kuid ka õpetajad, kes tahavad omandada oma ametikohal töötamiseks vajalikku keeleoskuse taset.

Eesti keelt õppida soovivate õpetajate nimekiri valmis 2015. aastal suvel. Nimekirja täiendati 2016. aasta kevadel koostöös kohalike omavalitsuste haridusametnikega. Keelekursuste läbiviija leidmiseks korraldas MISA käesoleval suvel hanke. „Pakkumuste tähtajaks laekus üks pakkumus OÜ-lt Algus, mille hindamiskomisjon ka edukaks tunnistas,” kommenteeris MISA keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht Jana Tondi.

„Meie eesmärk oli leida entusiastlik koolitaja, kes õpetaks Ida-Virumaa õpetajatele eesti keelt ja motiveeriks neid keeleõppesse panustama. Samuti soovime, et keeleõppe korraldaja looks osalejatele toetava eestikeelse suhtluskeskkonna ning valmistaks neid ette riiklikuks tasemeeksamiks, mis on kõigile kursustel osalejatele kohustuslik. Koolitajatele on väljakutse leida kogu õppeperioodiks kõigile keeleõppes osalevatele õpetajatele eestlasest või eesti keelt väga hästi valdav sõber ja suhtluspartner, kes oleks õppijale mentoriks ning toeks,” selgitas Tondi.

Ida-Virumaa koolieelsete lasteasutuste ja üldhariduskoolide õpetajate eesti keele koolitused hakkavad toimuma Narvas, Sillamäel, Kohtla-Järvel ja Jõhvis. Keelekursuste pikkus on 160 akadeemilist tundi. Õpetajate keeletunnid viiakse läbi tööpäeviti 1‒3 korda nädalas kestusega 1‒3 akadeemilist tundi. Lisaks hakkab kord kahe kuu jooksul toimuma intensiivõppe päev, mis võimaldab juba õpitut korrata ja kinnistada. Intensiivõppepäevadel korraldatakse õppekäike või kohtumisi külalistega.

Koolitused algavad septembrist ja lõpevad 2017. aasta mais. Kõik osalejad peavad seejärel sooritama B2- või C1-taseme eksami.

Ida-Virumaa õpetajate keeleõppe tasemekoolitust rahastab HTM riigieelarvest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!