Innovest saab taotleda toetust noorte ja pikaaegsete töötute tööle aitamiseks

22. aug. 2016 - Kommenteeri artiklit

Innove ja sotsiaalministeerium on avanud taotlusvooru, kuhu oodatakse projekte, mille raames pakutav tegevus aitab tööturule 16–29-aastaseid noori ning pikka aega töölt eemal olnud inimesi. Taotlusvooru rahastab Euroopa sotsiaalfond.

Innove tööelu keskuse juhi Ülle Luide sõnul saab projektides pakutavate teenuste abil pikaaegsetele töötutele ning noortele läheneda personaalsemalt, leida igaühele sobiv teenus – pakutakse nõustamist ja koolitusi, tugiisiku võimalust, tööpraktikat tööandja juures, tööklubide tegevustes osalemist.

Toetust on Innovest oodatud taotlema juriidilised isikud, FIE-d, kohaliku omavalitsuse üksused ning valitsusasutused ja nende hallatavad riigiasutused. Toetust antakse ühele projektile 50 100 kuni 400 000 eurot.

Taotlusi saab esitada järgnevatele tegevustele:

  • esimese ja teise taseme haridusega 16–29-aastaste noorte konkurentsivõime tõstmine ja tööle aitamine – taotlusvoor avati 1. detsembril 2015 ja on avatud 30. juunini 2020 või kuni eelarve vabade vahendite lõppemiseni;
  • pikka aega (vähemalt 12 kuud) tööturult eemal olnud inimeste konkurentsivõime tõstmine ning tööle aitamine – 2. taotlusvoor on avatud 22. augustist 2016 kuni 30. juunini 2020 või kuni eelarve vabade vahendite lõppemiseni.

Taotlusvooru tutvustamiseks toimuvad infopäevad 30. augustil Tallinnas ja 31. augustil Tartus.
Täpsem teave siit.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!