Kuusteist alustavat koolijuhti said võimaluse osaleda aastases arenguprogrammis

29. aug. 2016 HTM - Kommenteeri artiklit

Startis haridus- ja teadusministeeriumi ja SA Innove alustavate koolijuhtide arenguprogrammi teine lend, mis aitab kuueteistkümnel uuel juhil Eesti eri paigust sisse elada ja luua ametialaseid kontakte.

Alustavate koolijuhtide toetamiseks ellu kutsutud programmi käigus süvendatakse arusaama juhirollist ja nüüdisaegsetest juhtimisteooriatest ning arendatakse koolijuhi tööks vajalikke oskusi. Programmi raames õpivad esimest korda ametis olevad koolidirektorid, kuidas rakendada kogu koolimeeskonna, õpilaste ja vanemate potentsiaali.

Eesti koolijuhtide ühenduse esimehe, Tallinna inglise kolledži direktori Toomas Kruusimägi sõnul on programm oluline kaasaegse kooli kujundamisel. „Kooli kaasajastamiseks on vaja professionaalsete oskusega, teotahtelisi ja muutunud õpikäsitus tundvaid haridusjuhte,” sõnas ta.

Suur osa 2017. aasta juunini kestvast programmist on seotud vajaduspõhiste ülesannete lahendamisega osalejate töökohal. Lisaks toimuvad õppekäigud teistesse koolidesse nii Eestis kui välismaal ning osalejatel on võimalus kasutada kogenud koolijuhist mentorite tuge.

Alustavate koolijuhtide arenguprogrammi teise lennu osalejate nimekiri.

Lähem info programmi kohta Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!