Paljud inimesed kasutavad käimiskeppe valesti

23. aug. 2016 Eesti reumaliit - Paljud inimesed kasutavad käimiskeppe valesti kommenteerimine on välja lülitatud

 

27. augustil kell 12 toimub Tartus Tähtvere puhkepargis aktiivset liikumist ja tervislikku eluviisi propageeriv käimispäev. Eesti reumaliidu korraldatava ürituse eesmärk on tutvustada luu- ja liigesehaiguseid ning seeläbi tõsta avalikkuse teadlikkust. Käimispäeval on võimalik läbida 1- või 3-kilomeetrine distants ning kuulata terviseteemalisi loenguid.

„Terves kehas terve vaim,” kuulutab Eesti reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson, rääkides, miks üldse peaksid inimesed käimispäevast osa võtma. Jaaksoni sõnul on istuv eluviis saamas igapäevaseks nähtuseks nii laste kui ka täiskasvanute seas ning selline passiivne käitumine põhjustab tänapäeval üha enam luu- ja lihaskonnahaiguseid.

„Palju on neid inimesi, kes küll käivad tihti kepikõndi tegemas, kuid ei pööra tehnikale mingit tähelepanu ning võivad sellega endale palju kahju teha,” viitab Jaakson murelikult tõsiasjale, et paljud kepikõndijad kasutavad käimiskeppe valesti. Selleks ongi käimispäevale kohale kutsutud füsioterapeut Sirli Hinn, kes näitab enne käimisradadele minekut õigeid tehnilisi võtteid, et kepikõnnist saadav kasu oleks võimalikult suur.

Päeva jooksul toimuvad lisaks käimisele ka kaks loengut. Esmalt on võimalik kuulata Tartu ülikooli spordipsühholoogi Aave Hannuse loengut „Lapse pea ja keha”, mis räägib just noorte liikumisharjumustest. Seejärel saab kuulata loengut osteoporoosi ennetusest ja ravist.

Muusikalist vaheldust pakub d-jm. Kohal on organisatsioonid, kes tutvustavad oma tegevusi ning jagavad info. Osa saab võtta õnneloosist, toimuvad tervisemõõtmised ning käimisdistantsiks on võimalik laenutada käimiskeppe.