Raamatute kogumise kampaania

15. aug. 2016 - Kommenteeri artiklit

Tänasest 28. augustini kestva heategevuskampaania “Uuele ringile!” käigus aitavad Itella Heategevuskampaania_1SmartPOST, MTÜ Igale Lapsele Pere, MTÜ Aarete Laegas ja raamatupoekett Apollo koguda vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele raamatuid.

„Eestis on palju lapsi, kes on jäänud ilma vanemlikust hoolitsusest. Ja palju on tublisid perekondi, kes võtavad need lapsed endale kasvatada. Heategevuskampaania kaudu saame selliseid peresid lugemisvara annetamisega veidi tunnustada ja toetada,” ütles kampaania patroon lastekirjanik Leelo Tungal.

Kasuperesid aitava heategevusliku MTÜ Igale Lapsele Pere eestvedaja Jane Snaithi sõnul rõõmustavad neid igasugused raamatud. „Lapsed on tänulikud nii uute kui ka hästi hoitud vanemate seiklus-, muinasjutu-, pildi-, luule-, õppe- või mistahes teiste eesti- ja venekeelsete raamatute üle. Raamatud ja ühine aeg nende lugemisel loob lapsele positiivse kontakti oma uue perekonnaga.”

Kampaanias saab osaleda, kogudes lastele mõeldud raamatud kokku ja saates need sinise SmartPOST-i automaadiga Aarete Laekale, kes saadetised sorteerib ja MTÜ-le Igale Lapsele Pere üle annab. Selleks tuleb kõik saadetavad teosed panna ühte pakki, märkida pakile märksõna „Uuele ringile” ja toimetada pakk SmartPOSTi pakiautomaati, mis asuvad kaubanduskeskustes üle Eesti. Automaadi puutetundlikult ekraanilt tuleb valida „Heategevus” ning järgida automaadi edasisi juhtnööre.

Kõik esemed peavad olema pakitud üheks saadetiseks ning paki maksimaalsed mõõtmed ei tohi ületada suurima kapi mõõtmeid (60 x 36 x 60 cm). Kui pakk on pakiautomaadi lubatud mõõtmetest suurem, võib selle toimetada otse MTÜ Aarete Laegas sorteerimiskeskusesse (Madala 3, Tallinn).

Paki saatmine SmartPOST-i kaudu maksab kampaania raames 1 euro, sõltumata kapi suurusest. Itella SmartPOST-i müügi-ja turundusjuhi Alice Vergi sõnul on saatekulu sümboolne ja aitab vältida olukorda, kus automaati mõtlematult või pahatahtlikult kasutataks. Kogunenud tulu antakse üle MTÜ-le Igale Lapsele Pere, et katta nende poolt peatselt väljaantava tõlkeraamatu „Poiss, keda kasvatati nagu koera” kulusid.

Kampaanias osalemise juhendi ja pakiautomaatide asukohad leiab SmartPOST-i kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!