Riik toetab lasteaedade rekonstrueerimist ligi 14 miljoni euroga

15. aug. 2016 Keskkonnainvesteeringute Keskus - Riik toetab lasteaedade rekonstrueerimist ligi 14 miljoni euroga kommenteerimine on välja lülitatud

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) valmistab koostöös rahandusministeeriumiga ette avatud taotlusvooru kohaliku omavalitsuste lasteaedade rekonstrueerimiseks. Eesmärk on parandada lasteaiahoonete energiatõhusust ja vähendada ülalpidamiskulusid.

Taotluse esitamise eeldus on hoone energiaaudit, mille koostamisel järgitakse elamu energiaauditile esitatavad nõudeid ja tervisekaitsenõudeid koolieelse lasteasutuse maa-alale, hoonetele, ruumidele, sisustusele, sisekliimale ja korrashoiule.

„Kuna hoone energiaauditi koostamine võtab kaua aega, palume potentsiaalsetel taotlejatel sellega juba peale hakata,” ütles KIK-i projektikoordinaator Aivi Allikmets.

Meetme eeldatav maht on ligi 14miljonit eurot ning taotlusi on võimalik hakata e-toetuse süsteemi sisestama alates oktoobrist. Taotluste esitamise tähtaeg on 16. jaanuar 2017. Tegevust rahastatakse CO2 heitkoguste ühikute enampakkumisel saadavast tulust (EL ETS). Täpsem info toetatavate tegevuste, taotlemise ja taotluste hindamiskriteeriumite kohta on toodud meetme määruses.
Toetuse taotlejatele mõeldud infopäev toimub 8. septembril rahandusministeeriumi saalis E212 aadressil Endla 13, Tallinn. Infopäeval osalemiseks on vajalik registreerida hiljemalt 1. septembriks SIIN.