Riik toetab lasteaedade rekonstrueerimist ligi 14 miljoni euroga

15. aug. 2016 Keskkonnainvesteeringute Keskus - Kommenteeri artiklit

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) valmistab koostöös rahandusministeeriumiga ette avatud taotlusvooru kohaliku omavalitsuste lasteaedade rekonstrueerimiseks. Eesmärk on parandada lasteaiahoonete energiatõhusust ja vähendada ülalpidamiskulusid.

Taotluse esitamise eeldus on hoone energiaaudit, mille koostamisel järgitakse elamu energiaauditile esitatavad nõudeid ja tervisekaitsenõudeid koolieelse lasteasutuse maa-alale, hoonetele, ruumidele, sisustusele, sisekliimale ja korrashoiule.

„Kuna hoone energiaauditi koostamine võtab kaua aega, palume potentsiaalsetel taotlejatel sellega juba peale hakata,” ütles KIK-i projektikoordinaator Aivi Allikmets.

Meetme eeldatav maht on ligi 14miljonit eurot ning taotlusi on võimalik hakata e-toetuse süsteemi sisestama alates oktoobrist. Taotluste esitamise tähtaeg on 16. jaanuar 2017. Tegevust rahastatakse CO2 heitkoguste ühikute enampakkumisel saadavast tulust (EL ETS). Täpsem info toetatavate tegevuste, taotlemise ja taotluste hindamiskriteeriumite kohta on toodud meetme määruses.
Toetuse taotlejatele mõeldud infopäev toimub 8. septembril rahandusministeeriumi saalis E212 aadressil Endla 13, Tallinn. Infopäeval osalemiseks on vajalik registreerida hiljemalt 1. septembriks SIIN.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!