Sisekaitseakadeemia Ida-Virumaa stipendiumi pälvis tulevane politseiametnik Martin Kutti

31. aug. 2016 Sisekaitseakadeemia - Kommenteeri artiklit

Sisekaitseakadeemia stipendiumikomisjon otsustas traditsioonilise Ida-Virumaa stipendiumiga toetada sel aastal politsei- ja piirivalvekolledžis õpinguid alustavat Martin Kuttit.  Tulevase politseiametniku sõnul motiveerib teda kõige enam soov muuta Ida-Virumaa senisest turvalisemaks.

Ida-Virumaa stipendiumile laekus sel aastal rekordiliselt 12 avaldust  ja komisjon langetas otsuse kandidaatide õpitulemusi, motivatsioonikirju ning kolledži või sisejulgeoleku instituudi soovitusi vaagides.
„Narvas elades olen küllaltki palju kokku puutunud probleemidega, mis on  seotud narkootikumide tarvitamise, perevägivalla,  varguste ja muude korrarikkumistega,” sõnas Kutti oma motivatsioonikirjas. „Kahjuks esinevad need probleemid tihti alaealiste ja noorte inimeste hulgas. Usun, et  sisekaitseakadeemias omandatav haridus annab mulle võimaluse taoliste probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks,” jätkas Kutti.

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raiki sõnul on stipendium hea motivaator meie Ida-Virumaalt pärit õppuritele. „Ida-Virumaa on sisekaitseakadeemia ja kogu Eesti jaoks väga oluline ja kindlasti mõistavad seda Eesti ala kõige paremini need, kes on seal ise üles kasvanud,” sõnas Katri Raik. “Stipendium on üks võimalustest toetada neid, kes vilistlastena asuvad tööle Ida-Virumaale ehk Itta – nagu me isekeskis nimetame,” jätkas Raik.

Sisekaitseakadeemia asutatud stipendiumi  eesmärk on noorte motiveerimine õppimiseks ja hilisemaks tööle asumiseks Ida-Virumaal. Stipendiumile võivad kandideerida Ida-Virumaalt pärit noored nii õpinguid alustades kui ka kogu õpinguperioodi vältel. Stipendium määratakse üheks õppeaastaks ja kadett võib sellele kandideerida korduvalt. Toetuse suurus on 1300 eurot ja see makstakse välja kahes osas, jooksva õppeaasta septembris ja veebruaris. Stipendiumi saaja võtab aga sellega endale ka kohustuse – pärast õpingute lõpetamist asuda erialasele tööle või teenistusse Ida-Virumaal ja töötada seal vähemalt kahekordne õpiaeg akadeemias.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!