SmartPOSTi heategevuskampaanias annetati tuhandeid raamatuid

30. aug. 2016 Nänsi Männik kommunikatsioonibüroo JLP - Kommenteeri artiklit

SmartPOSTi heategevuskampaaniaS „Uuele ringile!” raames saatsid inimesed vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele mitu tuhat raamatut. Ehkki kampaania on ametlikult lõppenud, saavad hilised ärkajad veel nädala jooksul oma raamatud pakiautomaadiga teele panna.

„Kui palju raamatuid täpselt saadeti, on vara täpselt öelda, sest sorteerimine alles käib. Küll aga annab kogusest vihje see, et meile saadetud raamatute transportimiseks tuli tellida eraldi veoauto,” rääkis kampaania eestvedaja Itella SmartPOSTi müügi- ja turundusjuht Alice Vergi. Pea teist sama palju toodi raamatuid otse kampaaniapartneri MTÜ Aarete Laegas sorteerimiskeskusesse. „Märkimisväärse panuse andis Apollo, kes pani eri vanuses lastele välja suure hulga täiesti uusi raamatuid,” lisas Vergi.

Kasuperesid toetava MTÜ Igale Lapsele Pere eestvedaja Jane Snaithi sõnul jõuavad kõik raamatud õige pea kasuperedeni üle Eesti. „Üks osa anti üle juba kampaania lõpuüritusel, kuid palju lugemisrõõmu jõuab lasteni veel septembri jooksul,” lubas Snaith. Kampaaniapartnerid tänavad kõiki, kes oma panuse andsid.

Pakkide saatekulust saadud summa antakse üle MTÜ-le Igale Lapsele Pere, et katta nende poolt peatselt väljaantava tõlkeraamatu „Poiss, keda kasvatati nagu koera” kulusid.

29. septembril toimunud Itella SmartPOSTi heategevuskampaania „Uuele ringile!” lõpuüritusel luges kampaania patroon Leelo Tungal lastele oma raamatuid ning rääkis, kuidas lasteraamatud ning nende kangelased sünnivad. Eesti abi- ja teraapiakoerte ühingu poolt olid kohal lugemiskoer Cosmicule koos oma juhi Kairi-Kristlin Bramanisega, kellele lapsed said jutukesi ette lugeda. Lastega mängisid ja tegid koerusi teraapiakoera meeskond Maarja Antov ja Lulu. Skizze stuudio juhataja viis läbi joonistamise töötoa ning kõik lapsed said kaasa Apollo poolt kampaania raames välja pandud raamatud.

Pilte SmartPOSTi heategevuskampaania lõpuüritusest saab näha siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!