Suvekool aitab jõuda koostöövõrgustikuni loodusteaduste ja tehnoloogia õpetamisel

15. aug. 2016 Eesti teadusagentuur - Kommenteeri artiklit

15. ja 16. augustil toimub Nelijärve puhkekeskuses teaduse populariseerijate suvekool, mille peateema on koostöö. Ühiselt otsitakse võimalusi loodusteaduste ja tehnoloogia (LTT) elulisemaks muutmiseks ning üldhariduskooli ja teiste sektorite koostöö arendamiseks. Erilise tähelepanu all on, kuidas soodustada eri piirkondade sees ja vahel koostöövõrgustike teket.

„Loodusteaduste ja tehnoloogia elulisemaks muutmise püüdlustes pole koolid üksi. Suvekooli esinejatelt kuuleme mitmeid näiteid, kus muuseumide, huvikoolide, ettevõtete ja omavalitsuste võimalusi kombineerides on võimalik õpikus teoreetilisena tunduv teema muuta reaalselt rakendatavaks,” selgitas Signe Ambre Eesti teadusagentuurist.

Suvekoolis käsitletavate teemade seas on erilist tähelepanu pööratud loodusteaduste ja tehnoloogia populaarsuse suurendamisele tüdrukute seas. Sellest, kuidas õpikeskkond soolist identiteeti kujundab ning kuidas mujal maailmas on õnnestunud edukalt tagada parem sooline tasakaal LTT-erialadel, räägivad soolise võrdõiguslikkuse eksperdid Ülle-Marike Papp ja Liivi Pehk.

Häid näiteid LTT populariseerimisest teaduskeskuste koostöös tutvustab H2O mängude näitel TÜ õppeprorektor Mart Noorma. Muuseumi rakendamisest õpikeskkonnana jagab oma kogemusi Kadri Rannala Eesti tervishoiumuuseumist.

Loodusteaduste ja tehnoloogia sillaehitusest muuseumide infosüsteemi, Taxify ja robootika näitel räägib Anne Villems Tartu ülikoolist.

Suvekooli suurem eesmärk on aidata kaasa eri piirkondade sees ja vahel töötavate koostöövõrgustike tekkele, et ühiselt LTT-valdkonna haridust edasi viia. „Soovime, et kuuldu ja arutatu tulemina sünniksid koostööplaanid, mida oleks võimalik ellu viia, ja/või koostöömudelid, mis edaspidi aitavad tööd lihtsustada. Et suvekoolist oleks võimalikult palju praktilist kasu, laenasime raamistava idee Garaaž48-lt. Teise päeva lõpuks lahkuvad suvekoolilised hea õnne ning tahtmise korral peale hea tuju ja uute teadmiste-kogemuste ka konkreetsete projektiarendustega,” rääkis suvekooli juht Anzori Barkalaja Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi haridusuuenduskeskusest.

Suvekooli päevakava leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!