Suvelõpu kirjandusüritused Tallinna keskraamatukogus

23. aug. 2016 Tallinna keskraamatukogu - Kommenteeri artiklit

Suvi on lõpusirgel ja viimaseid sumedaid augustiõhtuid sisustab keskraamatukogu tihe kultuuriprogramm.

Laupäeval, 27. augustil kell 16 toimub Tallinna keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis kirjandusõhtu „Pootsist Rootsi”.

Kirjandusõhtu on pühendatud isepäisele luuletajale, kirjamehele ja kunstnikule Arno Vihalemmale. Õhtul astuvad üles Variuse teatri näitlejad ja rahvusooper Estonia solistid Priit Volmer, René Soom, Indrek Sarapuu ning luuletaja, tõlkija ja kirjandusloolane Livia Viitol. Klaveril Hain Hõlpus. Kava on koostanud Heidi Sarapuu.

Üritus toimub „Kultuuriöö 2016” raames.

Teisipäeval, 30. augustil kell 17.30 ootame kõiki ulme- ja krimikirjanduse austajaid Torupilli raamatukokku (Gonsiori 36) kohtuma Indrek Harglaga.

Indrek Hargla on üks tuntumaid ja menukamaid eesti kirjanikke, kellelt on ilmunud lühiromaane ja romaane, jutte ja näidendeid, valdavalt ulme- või kriminaalromaani žanris. Samuti on ta populaarsete telesarjade „Alpimaja”, „Süvahavva”  ja „Kuum jälg” stsenaariumi autor.

Kohtumisel räägib Indrek Hargla oma elust ja tegemistest, aga ka Eesti esimeseks gooti kriminaalromaaniks nimetatud Melchiori sarjast. Juttu tuleb kirjaniku viimasest, selle aasta alguses ilmunud kriminaalromaanist „Raudrästiku aeg”, mis on  tõeliseks maiuspalaks kriminaalromaanide ja alternatiivajaloo austajatele.

Teisipäeval, 30. augustil kell 18  on Pääsküla raamatukogus (Pärnu mnt 480a) külas rännu-, äri- ja kirjamees Tiit Pruuli. Kohtumisel räägib Tiit Pruuli oma matkadest ja reisiraamatutest.

Tiit Pruuli on töötanud välisminister Lennart Meri pressiesindajana ja peaminister Mart Laari nõunikuna. Ta on kirjutanud artikleid, teinud raadiosaateid välis- ja sisepoliitikast ja kultuurist. Suurt tähelepanu pälvis tema 2012. aastal ilmunud teos „Antiliibanon 2011″, mis jutustab loo 2011. aastal Liibanonis pantvangistatud Eesti ratturite vabastamisoperatsioonist.

Kolmapäeval, 31. augustil kell 17 kutsuvad Kadrioru raamatukogu ja Tammsaare muuseum suvelõpu kirjanduspiknikule. Tammsaare aias (L. Koidula 12a) toimuval kirjanduspiknikul loevad oma loomingut ja kommenteerivad seda kirjanikud Doris Kareva ja Jan Kaus.

Võtke mõnus piknikukraam kaasa ja tulge Tammsaare aeda väärt kirjandust kuulama. Vihmase ja/või külma ilma korral toimub üritus Tammsaare muuseumis.

Kohtumiste läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital.

Muljeterohkeid kohtumisi raamatukogus!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!