Täiskasvanute tagasitoomiseks kooli sai toetust 16 projekti üle Eesti

24. aug. 2016 HTM - Kommenteeri artiklit

Riik kutsub täiskasvanuid tagasi kooli – eesmärk on tuua haridustee katkestanud täiskasvanud tagasi põhiharidust või üldkeskharidust omandama ja võimaldada neil õpingud edukalt lõpetada.
Kokku enam kui 2,6 miljonit eurot toetust saanud projektidega pakutakse kooli naasvatele täiskasvanutele õppimisoskusi arendavaid koolitusi ja lisa- või tasanduskursusi eri õppeainetes, olulisel kohal on õppijate nõustamine ja individuaalne juhendamine.
Oluline on muuta õppimine võimalikult paindlikuks, mistõttu pakutakse ka e-õppe kursusi ning vajadusel lastehoiuteenust. „Teisel ringil targaks” nimelised projektid viiakse ellu koostöös kohalike ettevõtete, Töötukassa ning Rajaleidja keskustega.
Projektidega alustatakse üle Eesti: Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi, Rapla vallavalitsuse, Tartu täiskasvanute gümnaasiumi, Viljandi linnavalitsuse, Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi, Audentese e-gümnaasiumi, Narva täiskasvanute kooli, Jõgeva täiskasvanute keskkooli, Haapsalu täiskasvanute gümnaasiumi, Valga linnavalitsuse, Võru täiskasvanute gümnaasiumi, Tallinna Vanalinna täiskasvanute gümnaasiumi, Tallinna täiskasvanute gümnaasiumi, Paide täiskasvanute keskkooli, Rakvere täiskasvanute gümnaasiumi ja Kohtla-Järve täiskasvanute gümnaasiumi koordineerimisel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!