Ajaloomuuseumi teemaõhtu keskaja rõivastest

26. sept. 2016 Eesti ajaloomuuseum - Kommenteeri artiklit
 Tallinna vanalinna päevad Suurgildi hoones 1. juunil. Huvilised tutvuvad Suurgildi kaupmehe riietusega. Foto: Vahur Lõhmus.

Tallinna vanalinna päevad Suurgildi hoones 1. juunil. Huvilised tutvuvad Suurgildi kaupmehe riietusega. Foto: Vahur Lõhmus.

Eesti ajaloomuuseum jätkab 6. oktoobril kell 18 Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) teemaõhtute sarjaga „Keskaja rõõmud”.  Rõivaajaloolane ja kostüümide meister KATRIN KOCH-MAASING räägib teemal „Mida kandis rikas linlane 16. sajandil” ja õpetab tegema nahast kukruid.

 Katrin Koch-Maasingu juhtimisel tutvume näitusel „Keskaja rõõmud” eksponeeritud rõivaste ja aksessuaaridega. Juttu tuleb sellest, millised olid keskaja iluideaalid, mis oli moes ja mida tänavale või peole selga pandi. Keskajal polnud rikkus häbeneda. Suurgildis toimunud pidustustel näitas kaupmees end oma uhkeimates rõivastes, riietudes koos oma prouaga kallitesse karusnahkadesse ja peentesse kostüümidesse, mida ilustasid uhked aksessuaarid. Teemaõhtu sissejuhatuseks tutvustatakse näituse tarbeks õmmeldud kaupmehehärra ja -proua kostüüme, mis on rekonstruktsioonid 16. sajandist.

Ringkäigu järel toimub õpituba, kus osalejatel on võimalik kostüümimeistri juhendamisel saada teoreetilisi ja praktilisi teadmisi valmistades endale koopia ühest keskaegsest aksessuaarist – nahast kukrust.

Teemaõhtu (õpituba ja ekskursioon) kestab u 2 tundi.

Osalemine sooduspiletiga (3 eurot).

NB! Palume eelnevalt registreeruda SIIN.

Teemaõhtud on seotud Suurgildi hoones avatud näitusega „Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.–16. sajandil” ja keskenduvad igal korral erinevale keskajaga seotud valdkonnale.

Iga kuu esimesel neljapäeval on Eesti ajaloomuuseumi Suurgildi hoone kõigile külastajatele avatud kella 10–20.

Vaata teemaõhtute kava SIIT.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!