Alfred Otsa 900-eurose stipendiumiga Chalmersi tehnikaülikooli õppima

29. sept. 2016 TTÜ - Kommenteeri artiklit

30. septembril on Tallinna tehnikaülikoolis Alfred Otsa stipendiumifondi infopäev. Infopäeval tutvustatakse õppimisvõimalusi Rootsi Chalmersi tehnikaülikooli magistriõppes, samuti antakse ülevaade tudengielust.

Alfred Otsa stipendiumi toel saab minna õppima Chalmersi tehnikaülikooli, kus õppimine on Eesti kodanikele tasuta, kuid Otsa stipendiaadid saavad lisaks 8500 Rootsi krooni (~900 eurot) kuus kolme semestri vältel.

Stipendiumile kandideerimiseks on vajalik eelnevalt esitada dokumendid Chalmersi magistriõppesse 2017/2018. õppeaastal õppimiseks. Chalmersi tehnikaülikool pakub rohkem kui 40 ingliskeelset magistriõppe programmi, mille õppeaeg on kaks aastat. Chalmersisse sisseastumisavalduse andmise tähtaeg on 16. jaanuar 2017. Alfred Otsa stipendiumile kandideerimise tähtaeg 20. jaanuar 2017.

Tänavu 21. juubelit tähistav fond on praeguseks toetanud ligi 90 üliõpilast ligi miljoni euro ulatuses. Alfred Otsa fond on üks suuremaid väliseestlaste fonde, mis toetab Eesti tudengite õpinguid välismaal. Fond on andnud stipendiume  Tallinna tehnikaülikooli, Tartu ülikooli, Eesti maaülikooli, Tallinna ülikooli ja IT-kolledži tudengitele. Erialadest on kõige populaarseimad olnud tootmisjuhtimise, logistika, telekommunikatsiooni, bioinformaatika ja keskkonnakaitse programmid.

Fondi asutas 1995. aastal Alfred Otsa pärandusest tema sõber, kaasmaalane ja ülikoolikaaslane professor Sven Olving, kes oli toona Chalmersi tehnikaülikooli rektor. Esimesed stipendiumid anti üle 1998. aasta sügisel. Alfred Otsa fondi juhatusse on asutamisest alates kuulunud Chalmersi tehnikaülikooli eestlastest emeriitprofessorid ning TTÜ audoktorid Mart Mägi, Sven Olving ja Enno Abel. Juhatuse esimeheks on Chalmersi Tehnikaülikooli ja TTÜ eesti soost professor Peter Andrekson, samuti kuulub juhatusse fondi stipendiaatidest doktorikraadini jõudnud Mari-Liis Maripuu ja Uve Matson ning Chalmersi tehnikaülikooli professor Toomas Kutti.

Saaremaal sündinud Alfred Ots põgenes 1944. aastal Eestist Rootsi, kus lõpetas Chalmersi tehnikaülikooli elektrotehnika erialal. 1957. aastal USAsse siirdudes sai temast hinnatud elektromehaanika spetsialist kosmose- ja teletööstuses. Aastani 1992 töötas ta USA kosmoseagentuuris NASA.

Chalmersi tehnikaülikool teeb teadust ning pakub haridust tehnoloogia, täppisteaduste, laevanduse ja arhitektuuri valdkonnas. Chalmersi tehnikaülikool on laialt tuntud innovatsiooniks sobiliku keskkonna ning rahvusvahelise tähtsusega kaheksa võtmevaldkonna poolest. Nendeks on tehiskeskkond, energeetika, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, bioteadus, materjaliteadus, nanotehnoloogia, tootmine ning transport.

Lisainfo siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!