Elroni rongid täituvad teaduskatsetega

23. sept. 2016 Teadlaste Öö - Kommenteeri artiklit

teadusteater-ratastelTeadlaste Öö festival toob Tallinna-Tartu liinile Ahha teadusteatri kõige populaarsemad katsed.

„Tallinna ja ülikoolilinna Tartu vahel sõitvates rongides saab Teadlaste Öö festivali nädalal vaadata teadusteatrit. Ahha on Elroni pardal kolmel päeval, pakkudes eriilmeliste teaduskatsetega põnevat vaatemängu ja võimalust veeta sisukalt reisiaega,” ütles Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht Mai Vahtrik.

„AHHAA teadusteatri eesmärk on tekitada inimestes uudishimu. Eriti tahame oma etendustega tekitada huvi teaduse ja teadmiste vastu noorte hulgas,” ütles Teadlaste Öö festivali peakorraldaja Riina Nõupuu.

„Elroni rongides on alati rahvast, eri vanuses inimesi ja piisavalt ruumi teaduskatsete tegemiseks. AHHAA teadusteater ootab publiku hulka vanu tuttavaid, kuid loodab etendustega rongis näidata teaduskatseid veel suurele hulgale uutele inimestele,” lisas Riina Nõupuu.

Teadlaste Öö festivali rongides toimuvateks etenduseks on Ahha välja valinud oma kõige menukamad katsed, mis käsitlevad nii füüsikat ja keemiat kui ka õhku ning vett.

Ahhaa teadusteatrit saab jälgida

Tartu-Tallinna liinil

esmaspäeval, 26. septembril kell 8.46

kolmapäeval, 28. septembril kell 13.17

reedel, 30. septembril kell 8.46

Tallinna-Tartu liinil

esmaspäeval, 26. septembril kell 12.42

kolmapäeval, 28. septembril kell 16.35

reedel, 30. septembril kell 12.42

26.‒30. septembrini toimuv Teadlaste Öö festival on läbi aegade suurim teadusfestival Eestis. Festival programmis on rohkem kui 900 sündmust.  Festivali eesmärk on näidata, et teadus ümbritseb meid kõikjal, ning seeläbi innustada noori teadushuvilisi oma eesmärke ellu viima. Lähemalt vt teadlasteoo.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!