Erialaraamatukogud on TÜ raamatukogu renoveerimisperioodil kolm tundi kauem avatud

19. sept. 2016 - Kommenteeri artiklit

Alates 3. oktoobrist pakutakse kuues Tartu ülikooli erialaraamatukogu ligi 160 kohaga õpikeskkonnas tavapärasest pikemaid lahtiolekuaegu ning erialast infoabiteenust, kuna Tartu ülikooli raamatukogu jääb renoveerimistööde tõttu suletuks vähemalt 12. detsembrini.

Tartu ülikooli matemaatika ja informaatika, sotsiaalteaduste, maailma keelte ja kultuuride kolledži, Iuridicumi teabekeskuse raamatukogud, sh füüsika instituudi ja biomeedikumi raamatukogud on sel perioodil avatud esmaspäevast reedeni kella 9–20.

TÜ raamatukogu direktori Martin Halliku sõnul tähendab see enamiku erialaraamatukogude puhul lahtiolekuaegade pikendamist kolme tunni võrra, mida praeguses olukorras saab korraldada pearaamatukogu töötajate abiga. „Harukogude toetamise eesmärk on katta raamatukoguteenusega ülikooli neli valdkonda, kus lisaks kirjanduse laenutamisele saab pakkuda õhtusel ajal töökohti õppimiseks ning infootsingualast nõustamist,” rääkis Hallik.

Alates oktoobrist toimuvad eriala infospetsialistide konsultatsioonid kaks korda nädalas teisipäeviti ja neljapäeviti kella 17–20 neljas TÜ valdkonda esindavas harukogus: loodus- ja täppisteaduste valdkonda esindab matemaatika ja informaatika raamatukogu (J. Liivi 2–521), sotsiaalteaduste valdkonda sotsiaalteaduste raamatukogu (Lossi 36–316), humanitaarteaduste ja kunstide valdkonda maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogu (Lossi 3–213) ja meditsiiniteaduste valdkonda biomeedikumi raamatukogu (Ravila 19–1023). TÜ erialareferentide poole võib pöörduda kõikide infootsingu ja teadusandmebaaside kasutamisega seotud küsimustega.

TÜ raamatukogu peaspetsialisti erialaraamatukogude alal Lilia Külvi sõnul on harukogude võrk loodud 1999. aasta sügisel TÜ raamatukogude töötajate ja õppejõudude ühisel jõul eesmärgiga teha erialast informatsiooni kasutajatele kättesaadavaks võimalikult lähedal.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!