Esmakordselt Eestis: Diginädal Tallinna ülikoolis

28. sept. 2016 TLÜ - Kommenteeri artiklit

29. ja 30. septembril toimub Tallinna ülikoolis koostöös Euroopa Nõukoguga rahvusvaheline digikultuuri suurkonverents „Culture 4D: Digitization, Data, Disruptions, Diversity” (www.culture4d.net). Konverentsi fookuses on kultuuriliste suurandmete haldamise tulevikusuunad ning kultuuri digiteerimisega kaasnevad uued võimalused ja väljakutsed nii avalikule kui ka erasektorile. Konverents toimub Tallinnas seoses Eesti käesoleva eesistumisega Euroopa Nõukogus, seda korraldab TLÜ meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskus (MEDIT).
Esimese konverentsipäeva alateema on „Small Europe, Big Data”, mille raames keskendutakse kultuuri digiteerimisele, digiteeritud materjalide ja andmete korraldusele ning digikultuuri uuskasutusepõhisele innovatsioonile, samuti Euroopa kultuuriinstitutsioonide võimalustele üleilmsel suurandmete turul. Peaesineja on hinnatud kultuuripoliitika professor Philip Schlesinger (Glasgow’ ülikool).
Konverentsi teise päeva alateema „Means to empowerment and cultural participation” on pühendatud digikultuuriga kaasnevatele väljakutsetele ja võimalustele. Arutlusele tuleb ka Eesti e-residentsus ja parimad strateegiad võimaldamaks pagulastel osaleda Euroopa kultuuris, mõista keskkonda enda ümber ja hoida sidet päritolumaaga. Teise päeva peaesinejana astub üles Sorbonne Nouvelle’i ülikooli tunnustatud professor Divina Frau-Meigs, kelle eriala on meedia ja infotehnoloogiate poliitika, meediakasutus ning noorte meediaharjumused. Samuti on panelistide hulgas maailmatasemel kultuuritööstuste uurija professor David Hesmondhalgh (Leedsi ülikool).

TLÜ meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskuse juhataja Indrek Ibruse sõnul saavad Diginädala lõpus sõna noored tehnoloogiahuvilised, et lasta maailma muutvatel ideedel lennata. 30. septembril ja 1. oktoobril toimuval „Cross Motioni” konverents-hackathon’il otsitakse võimalusi tervise-, hariduse- ja turismivaldkonna rikastamiseks praegusaegsete audiovisuaal- ja mängutööstuse vahenditega. Tutvustatakse inspireerivaid ja edukaid projekte üle Euroopa ning toimub põnev loomehäkk. Meeskonnad töötavad 24 tunni jooksul kogenud mentorite abil välja ka oma uudse lahenduse. Diginädala lõpetab loomehäki auhinnatseremoonia laupäeva õhtul kell 19 TLÜ hoovis Nova maja ees.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!