Festival kutsub õpetajaid teatrisse!

30. sept. 2016 Kirsten Simmo festivali programmijuht - Kommenteeri artiklit
Novembri alguses Tartus toimuval festivalil „Teater noorele vaatajale” etendub ka Karlova Teatri lavastus „Veebruariöö”, mille lavastas Finn Poulsen Rootsist. Foto: Signe Milkov

Novembri alguses Tartus toimuval festivalil „Teater noorele vaatajale” etendub ka Karlova Teatri lavastus „Veebruariöö”, mille lavastas Finn Poulsen Rootsist. Foto: Signe Milkov

 

1-1Novembri algul toimub Tartus festival „Teater noorele vaatajale”, kus saab vaadata väiketeatrite laste- ja noortelavastusi, osaleda põnevates töötubades ning arutleda teatri, hariduse ja kultuuripoliitika teemadel. Festivali korraldaja on ASSITEJ Eesti keskus ning üritus toimub neljandat aastat järjest. Nagu varasematelgi aastatel, on ka seekord festivali peamine sihtgrupp koolide ja lasteaedade õpetajad, huvijuhid ja kultuuritöötajad, kes saavad programmi kaudu hea ülevaate, milliseid lavastusi oma asutusse kutsuda või mida koos lastega vaatama minna. Festival pakub võimaluse kolleegidega infot vahetada, teatritega otsekontakte sõlmida ning üheskoos nähtu üle arutleda.

Kavas on sel aastal kümme etendust ning kaetud on kõik vanusegrupid päris väikestest kuni noorukiteni. Programmi avavad venekeelsed teatrid: Ilmarine Narvast ja Tuuleveski Jõhvist. Etendused „Kaks naabrinnat” ning „Lumehelbeke” toimuvad Teatri Kodu saalis ning sobivad hästi algklassiõpilastele. Populaarsed klounid Piip ja Tuut annavad suisa kaks etendust: vaadata saab kogupere püstijalakomöödiat „Loomad” ning põhikoolile ja vanematele sobivat klassikatõlgendust „Hamlet”.

Ka Tartu noor teater Must Kast on festivalil esindatud kahe lavastusega: väiksematele sobib „Padjatäis päikest” ning teismelistele „Jõud”. Miksteatril on kavas täiesti uus keskkonnateemaline lavastus „Prügi”, mis sobib 10-aastastele ja vanematele. Kaasaegset tantsuteatrit esindavad festivalil ZUGA Ühendatud Tantsijad, kelle uus lavastus „MeeleKolu” on mõeldud „vaguratele mürsikutele ja avastavatele kainikutele”.

Päris tillukesed lapsed võib kaasa võtta lavastusele „Hops-keerdu-pots”. Põhjamaade lasteteatri häid traditsioone annab edasi Rootsi lavastaja Finn Poulseni „Veebruariöö” Karlova teatris. Etenduste ajakava koos õpetajatele mõeldud seminaride-töötubade tutvustustega leiab kodulehelt www.­assitej.ee/festival.

Kolm päeva kestvast programmist osasaamiseks tuleb festivali kodulehe kaudu registreeruda ning tasuda osalustasu 25 eurot, mis sisaldab kõigi etenduste pileteid, töötubasid ja arutelusid. Kui kõigiks päevadeks tulla ei saa, saab osaleda ka päeva kaupa (ühe päeva tasu on 10 eurot). Ning loomulikult võib nautida etendusi koos oma klassi või rühma lastega – koos grupiga saab õpetaja sisse tasuta!

Info festival@assitej.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!