Ilmusid uued koolikäsiraamatud

2. sept. 2016 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit
Aune Valk ja Kristel Ress tutvustamas rõõmuga kooli mineku käsiraamatut. Foto: Sirje Pärismaa

Aune Valk ja Kristel Ress tutvustamas rõõmuga kooli mineku käsiraamatut. Foto: Sirje Pärismaa

 

Uue õppeaasta künnisel esitleti Tartus kahte haridus- ja kooliteemalist käsiraamatut, mille andis välja linna haridusosakond.

„Rõõmuga kooli. Kodu ja kooli koostöö käsiraamatu” koostajate ja toimetajate Aune Valgu ja Kristel Ressi sõnul said raamatu koostamise tõukejõuks nende endi, Tartu lapsevanemate küsimused selle kohta, kas kooli peaks saama valida ja kooliellu sekkuda ning kuidas teha seda nii, et lapse ja pere huvid poleks vastuolus kogukonna omadega.

Lisaks lapsevanematele saavad kogumikust teadmisi juurde õpetajad, näiteks ideid, kuidas oma klassi lastevanematega sisulist koostööd arendada.

„Uuenduslik koolidisain kui haridusmuutuste kiirendi. Uuenenud õpikäsitust toetava avatud õppekeskkonna loomise käsiraamat” on suunatud kõigile, kes kavandavad vananenud õppehoonete renoveerimist või uute ehitamist.

Sõna saavad nüüdseks ühe suure kogemuse võrra rikkamad praktikud ja teoreetikud, kes olid seotud esimese avatud ruumiga õppekeskkonna rajamisega Tartu Hansa koolis. Nad räägivad avameelselt oma õnnestumistest, aga ka kõhklustest ja murekohtadest.

Mõlemal trükisel on lai autorite ring. Raamatuid jagatakse haridusasutustele tasuta, aga igaüks saab lugeda ka elektroonilist varianti veebilehelt www.tartu.ee/tuluke.

Käsiraamatud anti välja projekti „Tõenduspõhine uus lähenemine – uus koolikultuur Eestis (TULUKE)” raames, mida rahastati Euroopa majanduspiirkonna toetuste programmist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!