Miksteater: „Prügi” – totaalne taaskasutus

30. sept. 2016 Miksteater - Kommenteeri artiklit

1-17Miksteater alustab oma kümnendat hooaega noortele mõeldud keskkonnateemalise lavastusega „Prügi”. Meil kõigil on seda. Me kõik toodame seda päevast päeva, kes rohkem, kes vähem. Seda on igal pool. Mõne jaoks on prügi suur probleem, mõni isegi ei märka seda. Mõne jaoks võib see olla elu ja surma küsimus. Mõne jaoks tüütu paratamatus. See on elu loomulik osa. Prügi võib olla eemaletõukav, ebameeldiv, ohtlik, aga ka huvitav, põnev, inspireeriv. Seda saab uuesti kasutada, sellele saab anda uue elu. Lavastuses annavadki neli tegelast prügile uue elu. Mis juhtub siis, kui kokku saavad jazz-trummar, flamenkotantsija ja kaks näitlejat? Milliseid rütme saab võluda välja tühjast krõpsupakist või plastpudelist? Millist tantsu tantsivad pudelikorgi pärast kaklevad linnud? Milliseks veealuseks loomaks muutub kilekott või papptaldrik?

Prügi” on rütmide, flamenkotantsu ja tegevuste sümbioos ning pakub noorele vaatajale hoopis uue vaatenurga nii teatrikunstile kui ka prügile. Lavastuse peamine mootor on rütmid, mille on lavale seadnud Reigo Ahven, trummar mitmest tuntud bändist, kes on ka varem ebatraditsioonilistel löökriistadel, sh prügil, musitseerinud. Lavastuse koreograaf on 25 aastat tipptasemel flamenkotansu teinud Maria Rääk. Veel teevad kaasa Loore Martma ja Kristo Toots. Lavakujunduse teeb varemgi prügikunstiga tegelenud kunstnik Erki Kasemets. Kasutame lavakujunduseks, muusika loomiseks ja rekvisiitidena päris prügi. Huvitav on seegi, et ka vana tootmishoone Telliskivi loomelinnakus on võetud taaskasutusse ning leiab oma uue rakenduse teatrisaalina.

Meile tundub, et Eestis on prügiga asjad üsna hästi. „Prügi” loominguline trupp võttis ette omapärase eksperimendi. Läksime suvalisse kohta Lohusalu poolsaarel, mis pealtnäha tundus üsna puhas. Kolme tunni jooksul korjasime ühelt kilomeetrilt mereäärselt alalt neli suurt kilekotti prügi, kogukaalus umbes sada kilo. Kivide vahel, roostikus, lehtede all, põõsastes ja puude varjus peitub rohkem, kui arvata oskame.

Ootame etendustele noori alates 10. eluaastast, aga ka täiskasvanuid. Etendused toimuvad Telliskivi loomelinnaku kollases saalis vaid viiel korral oktoobris. Lisainfo www.miksteater.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!