Must Kast alustas kolmandat hooaega

30. sept. 2016 Must Kast - Kommenteeri artiklit

1-20Tartu noorim teater Must Kast alustas tänavu oma kolmandat hooaega. Teatri mängukavast leiab midagi igale maitsele, märkimisväärselt suur osa repertuaarist on pühendatud lastele ja noortele. Must Kast tegutseb põhiliselt Genialistide klubis (Magasini 5), kuid katsetab käesoleval hooajal ka teiste saalidega ning on avatud tellimistele lasteaedadesse ning koolidesse.

Algkoolidele ning lasteaedadele on sel hooajal suunatud kolm teatritükki. Eelmisest aastast tuuakse kaasa laste­lavastus „Õhupallid”, mis oma sõnavaba väljenduslaadi tõttu sobib vaatamiseks kõigile lastele, emakeelest hoolimata. Sel aastal mängitakse „Õhupalle” Teatri Kodus (Lutsu 2), kuid lavastust on võimalik ka tellida.

Athena keskuses (Küütri 1) etendatakse detsembris eelmisel aastal soojalt vastu võetud talvelavastust „Padjatäis päikest”. Lavastus põhineb india muinasjuttudel ning pakub alternatiivi traditsioonilistele jõulujuttudele, tõstes siiski esile olulisi väärtusi: hoolimist, üksteise hoidmist ja märkamist.

Märtsis esietendub Teatri Kodus uuslavastus „Röövel Rumcajs”, mis põhineb seni Eesti teatris kasutamata materjalil, Václav Čtvrteki ajatul lasteraamatul. Võimalusel järgneb lastelavastustele joonistus- ja tagasisidering koos näitlejatega.

Põhi- ja keskkooliõpilastele mängitakse Mustas Kastis sel aastal kaht lavastust. Nii Tartus kui ka Tallinnas võib novembris näha Silver Kaljula narkootikumideteemalist monotükki „5 grammi sisemist rahu”, mis pälvis eelmisel hooajal lisaks suurele publikumenule ka nominatsiooni Eesti teatri aastaauhindade Salme Reegi nimelisele preemiale, Tartu kultuurikandja laureaaditiitli uustulnuka kategoorias ning Monomaffia žürii eripreemia. Hoiatuslikku sotsiaalkriitilist lugu on võimalik tellida.

Novembris ja detsembris võib Genialistide klubis näha muusikalist noortelavastust „Jõud”, mis tegeleb koolikiusamisega ning on valminud Tartu Forseliuse kooli põhikooliõpilaste loovtööde põhjal. Humoorikale ja mõtlemapanevale lavastusele lõi originaalmuusika Marten Kuningas. Kevadel mängitakse „Jõudu” linnades üle Eesti, täpseid kuupäevi ja mängukohti võib pärast nende kinnitamist leida teatri kodulehelt www.teatermustkast.ee. Noortelavastustele järgneb võimalusel vestlusring koos trupi ja erikülalisega.

Teater osaleb lavastustega „Padjatäis päikest” ning „Jõud” ka 7.–9. novembrini ASSITEJ ülevaatefestivalil Tartus ning lavastusega „Õhupallid” rahvusvahelisel noorte- ja lasteteatrite festivalil Türgis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!