Muusikute fond PLMF kutsub koole koostööle

30. sept. 2016 PLMF - Kommenteeri artiklit

1-26Muusikute fond PLMF alustab koolikontsertide hooaega. PLMF on kutsutud ellu ooperilaulja Pille Lille eestvedamisel 2003. aastal eesmärgiga toetada Eesti muusikatalente. Interpreetidele on korraldatud esinemisvõimaluste loomiseks hulgaliselt nii avalikke kui ka koolikontserte, toimub neli festivali, kaks suvekooli ja palju muud selleks, et Eesti muusikaanded jääksid oma erialal püsima ja saaksid järjepidevalt oma ande arendamiseks võimalusi. PLMF on kujunenud aastate jooksul suurimaks eraalgatuslikuks kontserdikorraldajaks Eestis.

Koolikontsertidega alustati 2009. aastal ja igal õppeaastal käivad PLMF muusikud umbes 70 koolis esinemas.

Pikaajalisteks headeks koostööpartneriteks on teiste seas Pühajärve, Sinimäe, Mäetaguse, Kiltsi, Palupera, Tori, Tapa vene, Tabivere, Kambja, Türi, Pärnu Vanalinna, Pärnu Ülejõe ja Tallinna Ristiku põhikool; Tallinna Merekalda, Haabneeme, Tartu Karlova ja Aseri kool; Tallinna 53. ja Rõngu keskkool; Saue, Abja, Iisaku, Tallinna Kesklinna vene, Läänemere, Tallinna Pae, Kohtla-Järve Järve, Jõhvi vene, Kiviõli vene, Tallinna saksa, Tartu Miina Härma, Tallinna Laagna, Saku ja Sillamäe gümnaasium; Tallinna Tõnismäe reaalkool; Jõhvi riigigümnaasium; Lasnamäe, Ülenurme, Paldiski, Narva, Aseri, Sillamäe muusikakool; Märjamaa, Kohtla-Järve Ahtme, Kiili ja Kehtna kunstide kool; Narva kutseõppekeskus; Pirita majandusgümnaasium jpt.

Kutsume koole korraldama oma kooli saalis 45-minutilisi väikeste kommentaaridega klassikalise muusika kontserte. Kontsertide teemad valime koostöös muusikaõpetajatega vastavalt kooli soovile. Hästi on vastu võetud sellised kavad nagu „Pillid on meie sõbrad”, „Loomade karneval”, „Emakeele helin”, „Viini klassikud”, „Haldjate muusika”, „Saage tuttavaks – Mozart” jt.

Esitleme koolides väljapaistvaid Eesti interpreete, kellega seob PLMF-i pikaajaline koostöö: Irina Zahharenkova (klaver), Maria Listra (sopran), Sigrid Kuulmann-Martin (viiul), Oksana Sinkova (flööt), Andreas Lend (tšello), Ralf Taal (klaver), Kristina Kriit (viiul), Madis Kari (klarnet), Virgo Veldi (saksofon), Marko Martin (klaver), Arete Teemets (sopran), Henry Zibo (akordion), Atlan Karp (bariton), Johan Randvere (klaver), Andrei Bogatš (tenor) jt.

Lisainfot esinejate ja kontserditeemade osas leiate www.plmf.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!