Nõlvaku lasteaed tähistas viiendat sünnipäeva

27. sept. 2016 Karolin Kabanen Nõlvaku lasteaia õppealajuhataja - Kommenteeri artiklit
Nõlvaku lasteaia rõõmsad töötajad tervislikku sünnipäevatorti maitsmas. Foto: Nõlvaku lasteaed

Nõlvaku lasteaia rõõmsad töötajad tervislikku sünnipäevatorti maitsmas.
Foto: Nõlvaku lasteaed

Nõlvaku lasteaed sai sel aastal viieaastaseks. Lasteaia nurgakivi on pandud 19. septembril 2011. Lasteaiapere tähistas sünnipäeva rõõmsa ja meeleoluka peoga.
Igal õppeaastal on õppe- ja kasvatustöö planeerimisel olnud fookuses eri teemad. Sellel õppeaastal paneme senisest suuremat rõhku väärtuskasvatuse integreerimisele õppetöösse. Meie lasteaia põhiteema on „Sõbrale ma annan käe, nii me saame võluväe!”.
Peame tähtsaks nii laste, õpetajate kui ka lapsevanemate sõbralikku koostööd. See tähendab, et lasteaed teeb perega koostööd lapse arengu toetamisel. Ühise eesmärgi saavutamiseks kaasame lapsed, lapsevanemad, töötajad, hoolekogu, teised lasteaiad, kohaliku omavalitsuse jt planeerimisprotsessi, ühistesse tegevustesse, otsuste langetamisse ja lasteaia arendamisse. Soovime, et omavaheline suhtlemine oleks avatud, sõbralik ja viisakas.
Selle õppeaasta põhiväärtust – sõbralikku koostööd – tahtsime rõhutada ka oma sünnipäeval ning õpetajatega koostöös kohandasime sünnipäevanäidendiks Krista Kumbergi lastenäidendi „Hüljatud nukud”.
See räägib kahest kaltsunukust, kelle nende väike perenaine uuemate ja uhkemate mänguasjade vastu välja vahetas ning seejärel ära viskas. Etenduse alguses kohtuvad pealtvaatajad Nõlvaku lasteaia maskoti, abivalmis ja heatahtliku Päiksepliksiga, kes on suur looduses liikumise ja õppimise fänn. Päiksepliks otsustab koos oma vanaemaga minna otsima Nõlvaku lasteaia lastele kingitust, mis soosiks sõbralikku koos mängimist. Seikluste käigus kohtuvad kaltsunukud Rott Riksiga, kes tugevama õigusega üritab nukulapsi oma pesasse vedada. Õnneks aga leiavad kaltsunukud varblase Sirtsu ja kass Albertiina kaasabil tee mänguasjapoodi, kus sõbralikud lelud, Suur Nukutüdruk, Karu, Titt, Robot ja Kloun nad ära puhastavad ja kenasti korda teevad. Muutumisprotsessi sümboliseerib Suure Nukutüdruku graatsiline tants.
Nii juhtubki, et Päiksepliks ja tema vanaema leiavad samuti tee mänguasjapoodi ning vanadest mänguasjadest saavad Nõlvaku lasteaiale kingituseks uued hinnatud mängukaaslased. Nagu muinasjuttudes ikka, juhtub ka meie etenduses ime. Kui Päiksepliks ja vanaema haaravad kinni kaltsunukkude käest, saavad nukud endale võluväel inimkeeles rääkimise võime.
Kuna Nõlvaku lasteaed väärtustab tervist ja tervislikke eluviise, said etenduse lõpus lasteaia lapsed, õpetajad ja külaliseks maitsta üllatuslikku tervisetorti. Tort polnud tavaline, vaid topsidesse jaotatud ploomidest, viinamarjadest, porganditest, kaalikatest, aprikoosidest, kuivatatud ploomidest ja kirssidest koosnev uhke tervisetort.
Nõlvaku lasteaia uus õppeaasta on alanud väärtuskasvatuslikus vaimus, hindame kõrgelt tervist, sõbralikku koostööd, loovust ja keskkonnahoidu. Kindlasti plaanime jätkata samamoodi ka tulevikus ning soovime edukat õppeaasta algust teistele Eesti lasteaedadele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!