President Ilves Abja gümnaasiumis: julgus küsida teeb igaühe targemaks

1. sept. 2016 vabariigi presidendi kantselei - Kommenteeri artiklit
President Toomas Hendrik Ilves andis aabitsad 1. klassi minejatele Abja gümnaasiumis. Foto: Elmo Riig (Sakala)

President Toomas Hendrik Ilves andis aabitsad 1. klassi minejatele Abja gümnaasiumis. Foto: Elmo Riig (Sakala)

President Toomas Hendrik Ilves andis aabitsad 1. klassi minejatele oma koduvalla koolis Abja gümnaasiumis.

Siinsamas soovis ta head kooliteed ka oma presidendiaja esimesel 1. septembril, kui toona kooliteed alustanud lähevad nüüd gümnaasiumisse.

„Nii on siin mulle 17 tuttavat noort inimest,” ütles president Ilves.

„See näitab, kui kiiresti aeg läheb. Ning teisalt te teate, mida kõike mahub alg- ja põhikooliaastatesse. Seal on palju tööd ja targemaks saamist. Kogemusi. Võitmist ja kaotamist. Sõprust. Ka mõned tülid ja leppimist. Rõõmu, kindlasti. Pettumust, loodetavasti natuke. Kaaslaste toe tundmist. Maailma avastamist,” pöördus president Ilves õpilaste poole. „Nii on see olnud teil, nii on see olnud nende aastate jooksul ka minul. Meil kõigil.”

Riigipea meenutas 2007. aasta 1. septembri puhul öeldut, et teadmiste täiendamine kestab katkematult kogu elu ning keegi pole õppimiseks liiga vana, liiga tark või uuesti alustamiseks liiga rumal.

„See kõik on samavõrra õige ka praegu. Teist keegi siin saalis ei pea kartma küsida, kui ta midagi veel ei tea või on midagi unustanud, sest julgus küsida teeb igaühe targemaks. Teist keegi – mina sealhulgas – ärgu arvaku, et ta teab kõike, sest see pole kunagi nii. Aga me peaksime õppima oskust õigest kohast vastuseid otsida ja teisalt oskust tunnistada, et oleme milleski eksinud vöi millestki valesti aru saanud,” kõneles president Ilves.

Abja gümnaasiumis alustas täna kooliteed 216 õpilast, neist 1. klassis 14 ja 10. klassis 37, mis on viimaste aegade rekord.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!