Sajad noored stardivad inspiratsiooniüritusel oma ideid arendama

20. sept. 2016 - Kommenteeri artiklit

Kõik suured asjad saavad alguse ideest. Sageli annab ühe inimese peas kasvama läinud ideele arenguhüppe ühtse visiooniga toetav meeskond. 22. septembril kogunevad ideedest tulvil üliõpilased Athena keskusesse TÜ ideelabori ja Ajujahi koostöös sündinud inspiratsiooniüritusele „Ideede Raju. 100 ideed, mis muudavad maailma”, mida möödunud hooajal saatis suur menu ja praeguseks rakendatud ideede sünd. Kõik huvilised on oodatud osalema, registreerudes ideelabori lehel.
Ideede Raju on maailmakohviku formaadis toimuv inspiratsiooniüritus, kus enam kui kahekümnes teemalauas toimuvaid arutelusid veavad ettevõtjad ning start-up-maailmas kogenud mentorid. Inspireerivate lugudega astuvad üles Contriberi asutaja ja Tartu start-up-kommuuni üks eestvedajatest Rein Lemberpuu ning idufirma Shipitwise turundusjuht Sander Gansen. Arutelusid juhivad SportID, MediHubi, 3D Creationisti, Tebo jt idufirmade loojad.
Ürituse eesmärk on luua inspireeriv keskkond, kus noored saavad turvalises õhkkonnas oma ideede üle arutleda ning mõelda arendusvõimalusi nende teostamiseks. „Sündmuse parim võimalik tulem on see, et iga osaleja tunnetab, et tal on olemas kõik ressursid maailma muutmiseks, et ükski idee pole algfaasis hea ega halb, kõige olulisem on ettevõtlik vaim: leida endale mõttekaaslaseid, panna end proovile ja idee ellu viia,” selgitas TÜ ideelabori juht Maret Ahonen.
Veebruaris esimest korda toimunud Ideede Raju üks säravamaid edulugusid on üürikuulutuste portaal KONKU, mille taga seisavad Tartu ülikooli üliõpilased Joonas Põder ja Karl-Sander Erss. Pärast Ideede Rajul osalemist läbisid noormehed TÜ ideelabori eelinkubatsiooni programmi, saavutasid esikoha äriideede võistlusel Kaleidoskoop ning osalesid rahvusvahelises projektis „Network Globally, Act Locally”, kus võitsid teise koha ning 2000 dollarit oma idee arendamiseks.

Ideede Raju on avaüritus TÜ ideelabori STARTER eelinkubatsiooni programmile, kus tudengid arendavad oma äriideed ühe semestri jooksul reaalseks ärimudeliks. Programmi on kaasatud mentorid ja ettevõtjad, kes korraldavad praktilisi töötube ning pakuvad meeskondadele individuaalset nõustamist. Parimaid meeskondi autasustatakse projekti- ja äriideede võistlusel Kaleidoskoop, mis sel aastal toimub suurejoonelise sTARTUp Day ärifestivali raames.
Ideede Raju toimub 22. septembril kell 16 Athena keskuses. Üritus on tasuta, kuid vaja on panna end eelnevalt kirja ideelabori kodulehel.
Ideede Raju läbiviimist toetab Euroopa sotsiaalfond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!